Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.11.2012 otevřeno: 1680 x

Hranická tvrz poprvé padla, dobyla ji Karviná

O svém vítězství rozhodli hosté z Karviné v Hranicích na začátku poslední čtvrtiny zápasu. Tehdy si vytvořili tříbrankový náskok a pohlídali si ho až do konce. Frýdek podlehl doma házenkářům Plzně. PŘIDÁNA FOTOGALERIETipgames extraliga – 10. kolo

 

Frýdek – Místek – Plzeň 27:31 (14:18)
Plzeňští dominovali utkání od jeho začátku. V 7. minutě to bylo 4:5, pak po sérii rychlých branek už 7:10 a do šaten pak odcházely týmy za stavu 14:18. V polovině druhého poločasu vedli Západočeši rozdílem šest gólů, na čemž měli největší podíl Tonar s Vikelhöferem. Frýdek se sice pokoušel vzdorovat, velmi dobrý výkon podával především brankář Šoltés, v obraně bojoval Kalous tak, že si vykoledoval dokonce červenou kartu, osmi brankami se blýskl Dyba, šesti Hes, ale za celou druhou třicetiminutovku se nedokázali házenkáři Frýdku soupeři přiblížit víc než na čtyři branky a Plzeňští tak jenom hlídali pohodlný náskok.


Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 9/1, Hes 6/1, Petřík 5
Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 9/3, Tonar 5, Vinkelhöfer 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 5 (ČK Kalous) – 8, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 325
 

 

Hranice – Karviná 27:30 (12:12)
V televizním souboji se střetly aktuálně třetí Hranice s mladým celkem Karviné. Hned od začátku se hodně prosazoval Petrovský, z prvních čtyř branek Karviné padly z jeho ruky tři. Oba celky se přetahovaly o minimální náskok až do přestávky. Hned v 11. minutě ale Stržínek při obranném zákroku vyřadil Hanische, který opustil hřiště se zakrváceným obličejem. Do hry se ale znovu vrátil ve 20. minutě, kdy na ukazateli skóre svítilo 8:7. Ambiciózní Hranice jen těžko hledaly na soupeře účinný recept a poločasové skóre bylo 12:12. Stále to padalo mezi Karvinskými více méně jen Petrovskému. Skóre druhého poločasu otevřel svou první trefou Stržínek, nadále ale pokračovalo těsné přetahování o vedení. Ve 43. minutě však za přispění zákroku karvinského brankáře Pyška vedla Karviná už o tři branky. K Petrovskému se totiž střelecky připojil Chudoba. O čtyři minuty později ale z karvinského náskoku zásluhou Rachače Hranice odmazaly dvě branky a navíc hrály o jednoho hráče v poli navíc. Rachač navíc vzápětí vyrovnal na 21:21 a přestřelka pokračovala. Po brankách Chudoby a Valy to bylo zase o dva góly. A Pyško držel Karvinou i dál. Vychytal sedmičku a následný rychlý útok. Poslední pětiminutovku načínali Karvinští s dvoubrankovým náskokem a po v oddechovém čase vedení navýšili (24:27). V posledních dvou minutách ale po faulu Rachače museli zápas Hranice dohrát v oslabení navíc právě bez nejlepšího střelce. Na lavičku se sice odporoučel také Hanisch, ale v tu chvíli na začátku poslední minutě stále vedla Karviná o tři branky a hranická naděje na zisk bodů byla už jen teoretická.

 

FOTOGALERIE zde

 

Nejlepší střelci Hranic: Rachač 10, Galus 6, Magrla 5/2
Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 10, Chudoba 9/2, Krahulec 6
Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Frieser L., Frieser B.
 

Hanisch byl zraněn hned v úvodu zápasu.

Foto Alex Wipf

Rachač, nejlepší střelec Hranic, po zápase s Karvinou.

Foto Alex Wipf