Házená v TV

16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.5.2013 otevřeno: 1752 x

Pozvánka na 9. nadstavbové kolo TGE 2012/13

Jak se vyvine boj o stříbrné a bronzové medaile? Ve hře o zbylé dvě sady cenných kovů už pouze Dukla, Lovosice a Hranice.


Víkendový program předposledního kola letošního ročníku nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže může rozhodnout o držitelích cenných kovů – z tohoto pohledu je největším šlágrem 9. nadstavbového kola utkání čtvrtých Hranic s třetími Lovosicemi, které přinese v netradičním nedělním odpoledním čase v přímém přenosu kanál ČT Sport. Už v sobotu pak v dalším atraktivním klání druhá Dukla hostí již jisté mistry z Jičína a případná výhra může Pražanům zajistit jistotu medailového umístění. Ve skupině o udržení má volný los Kopřivnice, ale poslední Přerov ani případnou výhrou nad Brnem nemůže zlikvidovat své trojbodové manko a skončí na poslední, tedy sestupové příčce. Frýdek-Místek má šanci si případnou výhrou nad Karvinou zajistit konečné deváté místo a vyluštit tak kolo před koncem nadstavby poslední tajenku „spodní šestky“.

 

 

Jičín je již Mistrem ČR pro sezónu 2012/13, ale jeho zbylé dva zápasy mohou ovlivnit jak umístění "na bedně", tak
na pátém a šestém místě. Foto:HonzaV

 

 

Elitní skupina (Skupina 1 – 6)
 

 

Minulé kolo znamenalo konec medailových nadějí jako pro Plzeň, tak Zubří, když ani jeden z těchto týmů nedokázal bodovat v domácím prostředí. Naopak získané body v těchto utkání zvýšily šance na medailový úspěch jak pro Duklu Praha, která se posunula už na druhou pozici, tak aktuálně třetí Lovosice, které také předskočily hranický Cement. Ten podlehl v Jičíně v zápase, kterým Východočeši potvrdili zisk titulu a vítězové Českého poháru se tak poprvé v letošní nadstavbě octili mimo stupně vítězů. Šance vrátit se na medailové posty leží před hranickými v přímém souboji s Lovosicemi.
 

 

Dukla Praha (2. místo, 35 bodů) – Jičín (1. místo, 41 bodů)
sobota 18. května, 16.30 hod.
 

 

Dukla Praha v letošní sezóně našla v domácím prostředí jediného přemožitele, když hned v prvním zápase podlehla nejtěsnějším rozdílem Jičínu (díky brance Tomáše Zemana několik vteřin před koncem). Od té doby získala v třinácti zápasech pětadvacet bodů a právě tato bilance ji drží ve hře o cenné kovy. Zisk jednoho z nich si navíc může případnou výhrou v sobotním odpoledni už s předstihem zajistit! Série čtyř výher v řadě ale měla pochmurnou tečku v podobě zranění Tomáše Petržaly, ústřední postavy pražského týmu. Petržala navázal na svou loňskou pozici lídra a držel akcie Dukly celou sezónu. Výrazně přispěl také k zmiňované výtečné domácí bilanci Dukly, která má v domácích zápasech málo vídaný průměr 21,1 obdržených branek na zápas. Jak se podaří zvládnout Pražanům koncovku sezóny s Petržalou pouze na tribuně bude hodně záviset také na tom, zda se konečně chopí vůdcovské taktovky některý z hráčů v poli.
 

 

Vzájemné zápasy TGE 2012/13
Dukla – Jičín 22:23 (11:11)
Jičín – Dukla 22:20 (10:10)
Jičín – Dukla 28:25 (11:13)


 

Plzeň (5. místo, 30 bodů) – Zubří (6. místo, 30 bodů)
sobota 18. května, 18.00 hod.
 

 

Přímý duel o konečné páté místo bude k vidění v druhém sobotním zápase mezi Plzní a Zubřím. Oba celky byly díky své bojovnosti schopné až do uplynulého kola držet teoretickou naději na zisk některé z medailí, ale ani jeden z nich nezvládl zápasy „pravdy“ v rámci 8. nadstavbového kola. Dosavadní vzájemná střetnutí rozdala karty tak, že případná výhra Plzně bude znamenat šestou příčku pro Zubřany a pátou pro Západočechy (výše už bez ohledu na další zápasy Plzeň vystoupat nemůže). V případě že by Zubří zaznamenalo v sobotním zápase více než 27 branek, museli by domácí pro kladnou vzájemnou bilanci zvítězit minimálně o dvě branky. Remízový výsledek by zajistil lepší vzájemnou bilanci Valachům a o páté příčce by se rozhodovalo až v posledním kole, dvoubodový úspěch Zubří v Plzni by pochopitelně znamenal definitivu pátého místa pro loňské mistry.
 

Vzájemné zápasy TGE 2012/13
Plzeň – Zubří 27:21 (9:11)
Zubří – Plzeň 21:20 (13:14)
Zubří – Plzeň 34:28 (15:14)

 

 

Hranice (4. místo, 34 bodů) – Lovosice (3. místo, 35 bodů)
neděle 19. května, 13.50 hod., PP ČT Sport
 

 

Nejvíce pozornosti bude poutat v rámci 9. nadstavbového kola televizní duel Hranic a Lovosic, které mají v tabulce před Cementem jednobodový náskok. Domácí se budou snažit napravit zaváhání z posledního domácího zápasu, kdy v dramatické koncovce podlehli nejtěsnějším možným rozdílem Plzni, Severočeši ale nebudou snadným úlovkem a očekávat se dá vyrovnaná a bojovná házená. Ozdobou zápasu bude souboj dvou aktuálně nejobávanějších pravých spojek soutěže, domácího Martina Stržínka a hostujícího Josefa Jonáše. V obou případech jde o reprezentanty České republiky, ale mezi jejich reprezentačními družstvy leží celá jedna věková kategorie – zatímco kobyliský odchovanec Jonáš stále patří do dorosteneckého výběru (juniorem se stane až od léta tohoto roku), zkušený Martin Stržínek se může objevit v nominaci českého seniorského týmu pro červnové kvalifikační zápasy o postup na EURO 2014.
 

Vzájemné zápasy TGE 2012/13
Hranice – Lovosice 29:26 (14:12)
Lovosice – Hranice 27:22 (12:8)
Lovosice – Hranice 28:28 (14:11)

 

 

 

Skupina o udržení (Skupina 7 - 11)
 

 

Ve spodní nadstavbové skupině bude s napětím sledovat výsledky Frýdku-Místku v boji o udržení Kopřivnice, která je s třinácti body aktuálně na předposlední pozici, a ta by na konci sezóny znamenala baráž proti prvoligovým vítězům ze Zlína. Kopřivnice má díky úspěšným posledním kolům na svém kontě už o tři body více než poslední Přerov a vyhnula se tak ohrožení přímým sestupem. Na jednobodový rozdíl navíc Kopřivnice dotáhla i aktuálně devátý Frýdek-Místek, ale ten má zatím vše ve svých rukách.
 

 

Přerov (11. místo, 10 bodů) – Brno (8. místo, 23 bodů)
neděle 19. května, 10.30 hod.
 

 

Přerov si v sezóně dokázal připsat skalpy mistrovského Jičína nebo hranických vítězů Českého poháru, ale dvě kola před koncem soutěže je jisté, že skončí na poslední, tedy jedenácté, příčce. Sezónu může alespoň vítězně zakončit proti Brnu, které dohrává nadstavbu bez zraněných opor Hastíka s Bavlnkou a především bez jakékoliv možnosti změnit něco na svém konečném osmém místě. Poslední měření sil skončilo v Brně remízou 26:26 a Hanáky jen může mrzet, že v prosincovém zápase v domácím prostředí nedokázali po nadějné průběhu také bodovat.
 

Vzájemné zápasy TGE 2012/13
Brno – Přerov 36:19 (19:11)
Přerov – Brno 24:26 (15:13)
Brno – Přerov 26:26 (13:14)

 

 

Frýdek-Místek (9. místo, 14 bodů) – Karviná (7. místo, 35 bodů)
neděle 19. května, 17.00 hod.
 

 

Karviná je v obdobné situaci jako Brno a nadstavbu hraje bez výrazné motivace, přesto je zatím stoprocentní a dokazuje, že mladíci mají chuť vítězit. Nejvíce namále Karviná měla v nadstavbě právě s Frýdkem-Místkem, který v domácím prostředí jen těsně zdolala. Tentokrát ji to bude chtít SKP další letošní těsnou prohru oplatit a konečně proti svému regionálnímu konkurentovi v letošní sezóně bodovat. Spokojení by domácí ale mohli být i s remízou, která by jim stačila k potvrzení konečné deváté příčky, neboť disponují lepší vzájemnou bilancí než Kopřivnice.
 

Vzájemné zápasy TGE 2012/13
Frýdek-Místek – Karviná 31:32 (16:16)
Karviná - Frýdek-Místek 40:29 (18:15)
Karviná - Frýdek-Místek 32:31 (17:11)