Házená v TV

16. 10. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HCB Karviná - HC Dukla Praha
05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.2.2015 otevřeno: 787 x

Čurda před odvetou: Na zázraky nevěřím, ale chce uspět

Házenkáři Dukly Praha chtějí uspět v odvetě osmifinále Vyzývacího poháru proti portugalskému týmu Liberty Seguors ABC/UMinho. Uspět znamená v tomto případě vyhrát. O postupu v pražském celku zřejmě nikdo nemluví. Dukla podlehla v prvním utkání minulou sobotu v Braze 27:42. Odveta se hraje v neděli 22. února od 16.30 hodin v hale Slavie Praha ve Vladivostocké ulici.

 

Dukla si mezi dva pohárové duely vložila extraligový šlágr s vedoucím týmem z Plzně a remizovala s ním 29:29. Jak tento výsledek hráčům Dukly pomůže do odvety, jak se vlastně dostávali z porážky v Braze a co připravil klub pro fanoušky říká v rozhovoru Daniel Čurda, sportovní ředitel HC Dukla Praha. 

 

Jak se tým „dostával“ z porážky v Braze? Byla spíš bouřka a nebo jste mužstvu polevili, aby si vyčistili hlavu?

Nebylo to jednoduché vyrovnat se s realitou, ale tak to prostě je... Soupeř je nad naši současnou úrovní a proto byl konečný výsledek takový. Bouřka v žádném případě nebyla, to by pro náš mladý celek nemělo žádný význam. Část týmu vůbec poprvé hrála v evropském poháru a to je znát. Spíše jsme se s trenéry snažili hráče povzbudit, ukázat a rozebrat chyby, které jsme v utkání předvedli a co se nejvíce podepsalo na konečném výsledku.

 

Jak náročné bylo nastoupit proti Plzni? A jak jste spokojeni s výkonem a výsledkem?

Vždy, když do extraligy zasáhnou zápasy v Evropě, tak se program zhustí a hrajeme tzv. anglické týdny středa-víkend. To je situace, se kterou počítáme. Náročné to bylo, ale věděli jsme to a i proto jsme cestování a tréninky přizpůsobili tomuto programu. Po výsledku v Portugalsku jsme chtěli ukázat, že letos umíme předvádět kvalitní výkony. Braga je soupeř jiného kalibru, než naše extraliga. Plzeň je náš nejlepší tým, má výborné hráče, trenéry a proto ligu vede. Hráli jsme doma, takže na zápas jsme byli připraveni. Konečný výsledek je vzhledem k průběhu spravedlivý. Byl to zápas nadstandardní ligové úrovně, který se musel líbit a oba soupeři si zasloužili bodovat. Z pohledu vedení klubu bod beru, kluci makali a předvedli velmi dobrý výkon, takže spokojenost.

 

Co budete hráčům zdůrazňovat? Jejich spojky i pivota? Jak se nyní lépe připravit?

Příprava se zaměří ještě více na soupeřovu spolupráci s pivotem, levou stranu útoku a také precizní hru směrem dopředu. Všichni dostali video a rozeberou si některé důležité aspekty prvního zápasu. U nás to nyní bude hlavně o tom si dokázat, že můžeme s tímto soupeřem hrát vyrovnanější partii a pokusit se mu vnutit naši vlastní hru a nenechat se strhnout, jako se nám stalo v Braze. Věřím, že budeme i tvrdší v obraně a soupeř nedostane ke střelbě tolik prostoru.

 

Věříte v zázraky?

Nevěřím, jsem realista, beru jakoukoliv výhru, to pro nás bude znamenat hodně, pro všechny! Postup je pouze teoretický, nic víc, ale tak těžký zápas s jiným stylem, jiným soupeřem nás může posunout dál. Ale pozor, také srazit v případě, že se nám nepodaří. Takže i když je v podstatě rozhodnuto o vypadnutí, tak chceme uspět!!!

 

Co chystáte pro diváky? Čím je chcete do Edenu přitáhnout?

Společně se Slavií hrajeme dvojutkání v Edenu, kdo si zakoupí lístek na náš zápas, zůstává i na WHIL na souboj Slavie s Pískem, jsme rádi, že nám vedení Slavia Praha vyšlo vstříc a pomohlo se vším. O přestávce Challenge Cupu proběhne pro fanoušky soutěž o hodnotné ceny, které věnoval jeden z našich největších partnerů - firma HOZA. A v neposlední řadě si náš fanoušek může užít špičkovou zahraniční házenou a věřím, že i my k tomu přispějeme kvalitním výkonem a budeme se rvát až do konce o co nejlepší výsledek!