Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.4.2016 otevřeno: 1321 x

Víkend přinese jediný prvoligový duel

Nedělní dohrávka 17. kola 1. ligy mužů bude o aktuálním víkendu jediným střetnutím v druhé nejvyšší soutěži házenkářů. Někteří prvoligoví borci se ale představí v Radotíně při juniorské kvalifikaci o letošním evropský šampionát.

Úsilí prvoligových házenkářů bude v nejbližších dnech soustředěno do hlavního města. V neděli se na Chodově uskuteční dohrávka posledního prvoligového kola, ve které si domácí celek bude chtít upevnit druhou příčku v zápase proti poslednímu Přerovu. Už včera pak odstartoval ve čtvrti Radotín kvalifikační turnaj o postup na U20 EURO 2016, ve kterém má český kouč Michal Tonar k dispozici vedle extraligou prověřených jmen také hráče působící v seniorské házené v nižších soutěžích, včetně 1. ligy.

 

 


Chodov vs. Přerov

Hrozivá série proher Přerova v mistrovských zápasech a aktuální pozice pražského Chodova jasně určují favorita jediného víkendového duelu 1. ligy házenkářů. Podle papírových předpokladů by si měl domácí Chodov připsat do tabulky dva body, opět se přiblížit vedoucím Novému Veselí na čtyři body a zároveň se odpoutat od Strakonic, které v 17. kole pouze remizovali v Náchodě. Zajímavý bude mini souboj chodovské obrany s nejlepším střelcem soutěže Michalem Hradilem, který se v podzimním vzájemném střetnutí těchto týmů dokázal prosadit z pole pouze třikrát. Chodov by v zápase jistě rád kromě zisku dvou bodů zlepšil i své skóre a stal se prvním týmem, který by byl od listopadu schopen Přerovu nastřílet 40 a více branek. I na této statistice je znát, že mladý a hodně úzký kádr Hanáků, v němž je Hradil výjimečný nejen svou střeleckou bilancí, ale i věkem, nabírá v sezóně zkušenosti. Přerov neinkasoval „čtyřicítku“ v posledních sedmi kolech, v sedmi předchozích podzimních kolech se tak přitom stalo šestkrát a počet branek se nejednou spíše blížil „padesátce“. Prvoligové hráče však bude možné o víkendu spatřit i v rámci kvalifikace o juniorské EURO 2016, která probíhá za záštity hlavního města Prahy v Radotíně.

 

Kam v na prvoligové házenkáře o aktuálním víkendu?
soutěž utkání místo termín
kvalifikace o M U20 EURO 2016 CZE - TUR Praha 5, Radotín sobota 9. dubna, 17.30 hod.
kvalifikace o M U20 EURO2016 CZE - NED Praha 5, Radotín neděle 10. dubna, 16.30 hod.
1. liga mužů Chodov - Přerov Praha 4, Chodov neděle 10. dubna, 17.00 hod.

 

Češi vs. Turci a Nizozemci

České barvy v Radotíně hají např. trio z Nového Veselí Štohanzl – Dolejší - Zourek. Jiří Dolejší, autor letošních 50 prvoligových branek, se včera proti Rakušanům neprosadil. Jeho technická chyba při největší šanci spíše ilustrovala zmar naší juniorky ve 2. poločase. Ve stejné pasáži pátečního duelu se z efektní dorážky, při které zpracoval těžký míč nad brankovištěm do jedné ruky, naopak prosadil Štohanzl, jehož branka ale v oficiálním zápise chybí (Miroslav Štohanzl v letošním ročníku 1. ligy nastřílel více než 20 branek), Zourek se do oficiálních statistik zapsal dvouminutovým trestem. Společně se zmíněným Štohanzlem je v nominaci kouče Tonara do pivota také „Duklák“ Filip Kopáč působící v 1. lize za pražský Chodov. Nejlepším Čechem byl v úvodním duelu kvalifikace plzeňský Filip Herajt, nastupující za prvoligový B tým Talentu společně s dalším juniorským reprezentantem Davidem Bičištěm. Nejvíce branek z hráčů objevujících se v 1. lize zaznamenal včera v Radotíně jejich klubový parťák Ondřej Šafránek, který se již trvale zabydlel v mistrovském extraligovém výběru, ale stále hraje i za plzeňské „béčko“ (proti Rakousku Šafránek 2 branky). Vedle prvoligových házenkářů se v českém reprezentačním dresu v kvalifikaci objevuje také řada hráčů z druhých lig, jako lovosičtí Franc s Hrdličkou (oba i starty za extraligový A tým Severočechů), pokračovatel slavného jména jablonecké házené František Dědeček nebo Vít Kučera z Tišnova (v sezóně také 31 extraligových branek za mateřské KP Brno). Oba reprezentační duely budete moci sledovat online, ať už jako v textové nebo video podobě.