Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.4.2016 otevřeno: 1425 x

Veselí se štěstím navýšilo vedení v 1. lize

Zdá se, že se po prohře Chodova ve šlágru 18. kola na půdě Strakonic a vítězství Nového Veselí ve Dvoře Králové nad Labem podařilo navýšit vedení v 1. lize házenkářů Nového Veselí na 6 bodů a výrazně se přiblížit celkovému vítězství. Ve Dvoře Králové měl ale lídr nečekaně mnoho práce.

 
Sokol Nové Veselí jako vedoucí celek 1. ligy házenkářů směřuje za vítězstvím v druhé nevyšší soutěži a právem postupu do Extraligy. Po 18. kole dokázali Veselští navýšit svůj náskok na čele tabulky na druhý Chodov na šest bodů, což je pouhá čtyři kola před koncem sezóny náskok přímo luxusní. Už za týden mohou slavit celkové prvenství v letošním ročníku 1. ligy. Přispěly k tomu dva víkendové výsledky týmů z čela tabulky. Ve šlágru kola totiž Chodov nestačil na třetí Strakonice, kterým po vyrovnaném průběhu podlehl rozdílem tří branek (26:23). Utkání rozhodl nástup do koncovky, ve kterém se domácí dostali do výraznějšího brankového náskoku, který už nepustili. „Straky“ se tak Chodovu přiblížily na pouhý bod, především pak umožnily odskočení vedoucího Nového Veselí, které přes značné komplikace zvládlo vyrovnaný duel na horké půdě ve Dvoře Králové nad Labem. V první půli sice Veselí proti předposlednímu týmu soutěže plnilo roli favorita, ale nedokázalo odskočit na výraznější brankový rozdíl. Naopak po přestávce udeřili Východočeši v čele s výtečně chytajícím Babčaníkem a střelcem Lukášem Pichou. Pokračovatel ve Dvoře význačného házenkářského jména (a věkem stále dorostenec) Picha se z prostoru spojky prosadil v zápase celkem třináctkrát a jeho tým vedl ještě 29:24. Veselí sice vyrovnalo na 30:30, ale v úplné koncovce to byli opět domácí, kdo sahal po důležitých bodech v boji o záchranu. Jenže Veselí dvěma brankami z rychlého útoku otočilo a vítěznou branku na konečných 31:32 vsítil deset před koncem z trháku Jakub Štěrba.

 

 Plzeňská obrana sice bojovala, ale po zápase v Bystřici pod Hostýnem musela zakusit prohru. | Foto: A. Vejrostová

 


Zatímco na Vysočině mohli po víkendu slavit další navýšení náskoku na čele 1. ligy, pro Dvůr může mít nezvládnutá poslední minuta sobotního střetnutí fatální následky. V boji o udržení konkurenční Olomouc totiž s přehledem zvládla zápas v Přerově (20:38). Body v Bystřici pod Hostýnem naopak nezískala záloha Plzně, která tak hrozbu sestupu také ještě nezažehnala. Lépe se bude dýchat po víkendu i Hanákům, které mají aktuálně o dva body více než Dvůr Králové nad Labem a lepší bilanci vzájemných zápasů. Pouze o bod více než Olomouc mají obě zálohy extraligových klubů, vedle Plzně také ta z Jičína. Další Východočeský celek totiž prohrál na domácí palubovce s rozjetým Starým Plzencem. Západočeský nováček soutěže se tak nadále drží Strakonic a nyní se těsně přiblížil druhému Chodovu. Soutěž pokračuje 19. kolem o nadcházejícím víkendu.

 

1. liga mužů 2015/16 - Kompletní výsledky 18. kola

Ostrava - Náchod 35:29 (18:16)
Dvůr Králové nad Labem - Nové Veselí 31:32 (17:17)
Strakonice - Chodov 26:23 (13:15)
Bystřice pod Hostýnem - Plzeň "B" 28:26 (17:12)
Přerov - Olomouc 20:38 (12:21)
Jičín "B" - Starý Plzenec 23:30 (13:13) 

 

Tabulku soutěže a statistiky naleznete ZDE