Házená v TV

18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.4.2016 otevřeno: 1741 x

Ligy staršího dorostu jdou do finále

Ligové soutěže starších dorostenců před sebou mají poslední čtyři kola. Nejvyšší soutěži vládne bez prohry pražská Dukla, která v dnešní dohrávce na půdě Ostravy může s výrazným předstihem potvrdit zisk minimálně stříbrných medailí. Za postupem do 1. ligy směřuje na Moravě Kopřivnice, v Čechách budou poslední kola dramatická.

 

Už pouhá čtyři kola má před sebou nejvyšší liga starších dorostenců a druhé ligy stejné kategorie. Vedení v 1. lize si stále udržují svěřenci Pavla Pauzy. Jeho dukelský výběr, jehož jádro tvoří hráči, kteří budou v této kategorii působit i v příští sezóně, ještě nenašel přemožitele a je blízko titulu. Dukla může už v dnešní „ostravské“ dohrávce 18. kola potvrdit zisk minimálně stříbrných medailí, a to v případě výhry. Podzimní vzájemný duel těchto týmů vyzněl na Ruzyni jasně ve prospěch domácích, kteří Ostravu přehráli 29:14 (16:11). Pražané vedou tabulku o pět bodů a před Zubřím, na nějž mají ještě zápas k dobru (právě avizovaný dnešní v Ostravě). Na zuberské palubovce se Dukla představí v pátek 29. května, což bude pro změnu dohrávka 16. kola.

 

Kristián Bokůvka ze Sokola Prostějov je druhým nejlepším střelcem ligových soutěží staršího dorostu. V moravské skupině dosáhl už 184 gólů a lepší je jen Tomáš Nejdl ze Strakonic, který navíc vládne s 202 brankami pořadí střelců v nejvyšší soutěži. Foto: Facebook 

 

Do boje o medaile vedle vedoucího dua jistě zasáhnou i aktuálně třetí obhájci titulu z Nového Veselí, ale na bednu mohou proniknout také Lovosice, Karviná a Plzeň, které před finišem soutěže dělí od bronzu maximálně čtyři body. Na dně tabulky je s jediným bodem Zlín, o setrvání v soutěži bojují Brno a Jičín, celky které dosud získaly v sezóně shodně 8 bodů. Ve prospěch Východočechů hovoří aktuálně lepší skóre, navíc mají s Jihomoravany kladnou bilanci vzájemných zápasů a před sebou duel proti Zlínu. Ten sehrají v rámci 19. kola již tuto sobotu. Tabulku střelců vede s velkým náskokem strakonický Tomáš Nejdl, který již dosáhl v sezóně 1. ligy staršího dorostu více než dvou stovek branek. V letošním kalendářním roce nastoupil Nejdl k osmi zápasům dorostenecké ligy a vsítil v nich úctyhodných 105 branek (průměr 13,1 branek na zápas).

 

Tabulku a statistiky 1. ligy starších dorostenců naleznete ZDE

 

Na Moravě vládne 2. lize starších dorostenců podle očekávání Kopřivnice, která má pětibodový náskok na Litovel a má namířeno k postupu. Kopřivnice má zatím stoprocentní bilanci, vyhrála mj. oba vzájemné duely s Litovlí, a své soupeře v průměru poráží o více než deset branek. O poznání zamotanější je situace v Čechách, kde se o prvenství a tedy i o postup do nejvyšší soutěže přetahují Úvaly, Pardubice a aktuálně nejúspěšnější Dvůr Králové nad Labem. Nadcházející víkend z tohoto pohledu přinese zajímavý duel Pardubice – Dvůr Králové, a tak se vedoucí trio může po 19. kole teoreticky srovnat na čele se shodným ziskem 30 bodů. Pardubice se v případě výhry vrátí na první příčku, kterou opustily po víkendové překvapivé prohře v Bělé pod Bezdězem. Koncovka této druholigové skupiny bude ale ještě hodně zamotaná, a to také díky tomu, že se ve 20. kole utkají ve vzájmemém duelu Úvaly s Pardubicemi a na závěr soutěže může postupovou tajenku definitivně rozřešit až střetnutí Úval a Dvora Králové (22. kolo, sobota 14. května). V čele druholigových tabulek střelců jsou prostějovský Kristián Bokůvka (184 branek) a lounský Ondřej Lacina (148 branek).

 

Tabulku a statistiky 2. ligy starších dorostenců M nalezneteZDE

 

Tabulku a statistiky 2. ligy starších dorostenců Č nalezneteZDE