Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.4.2016 otevřeno: 1687 x

Budou v Novém Veselí slavit postup již tento víkend?

Víkendovému programu 19. kola druhé nejvyšší soutěže házenkářů dominuje paradoxně papírově nejjasnější duel - vedoucí Nové Veselí hostí beznadějně poslední Přerov. Případná výhra favorita by ale v tomto případě měla punc postupového vítězství Veselí do nejvyšší soutěže.

Dlouho vyrovnaný průběh 1. ligy házenkářů se v jarní části změnil na souboj favorizovaného Nového Veselí proti zbytku týmů z úzké prvoligové špičky. Soupeři postupně odpadali a jako poslední mohli reálně ohrozit postupové ambice novoveselského Sokola hráči Chodova. Ti ale před týdnem prohráli na půdě třetích Strakonic, a jelikož Veselí ustálo díky dvěma rychlým brejkům v samotném závěru nečekaně vyrovnaný duel ve Dvoře Králové nad Labem, může se o prvoligových králích letošní sezóny rozhodnout už tuto neděli v rámci 19. kola.

 

 

 

Nové Veselí, které je v domácím prostředí suverénní, získalo zde plný počet 18 bodů z 9 utkání a soupeře poráží v průměru o 11 branek, hostí v neděli odpoledne poslední Přerov. Dva body přitom ve zbytku sezóny týmu z Vysočiny stačí, aby si zajistil konečné první místo a tedy právo postupu do Extraligy pro sezónu 2016/17. Otázka postupu je pochopitelně věcí klubového managementu, my se snažíme na hřišti podávat co nejlepší výkony a právo postupu si vybojovat,“ říká kouč Veselí Marek Michalisko, který dodává:Stojíme teď před posledním krokem a rozhodně chceme využít hned první možnost potvrdit své vítězství v soutěži. Chceme, aby to bylo už v sobotu, chceme slavit s našimi výtečnými fanoušky. A při našich ambicích zaváhat s posledním týmem? To by bylo tristní. Do zápasu půjdeme na sto procent a věřím ve vítězství.“

  

1. liga muži 2015/16 - Program 19. kola
Náchod - Starý Plzenec sobota 23. dubna, 16.00 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Jičín "B" neděle 24. dubna, 11.00  hod.
Plzeň "B" - Dvůr Královénad Labem neděle 24. dubna, 15.00  hod.
Olomouc - Strakonice neděle 24. dubna, 16.00 hod.
Nové Veselí - Přerov neděle 24. dubna, 16.30 hod.
Chodov - Ostrava neděle 24. dubna, 17.00 hod.

 

Ve stínu zmíněného utkání proběhne zbylých pět zápasů 19. kola. Atraktivní prvoligový duel čeká na fanoušky házené v Náchodě, který je pátý, a v jediném sobotním prvoligovém utkání hostí o příčku výše postavený Starý Plzenec. Ten se po nepřesvědčivém úvodu jara vzchopil a ztrácí pouhé dva body na druhý Chodov. Samotný Chodov pak v domácím prostředí bude chtít nechat zapomenout na sobotní prohru ve Strakonicích ve střetnutí proti sestupem stále ještě ohroženou Ostravě. Ta je v tabulce o skóre osmá před zálohou Jičína, která jistě při záchranářských starostech a volném víkendovém programu A týmu posílí o některé extraligové hráče v zápase proti Bystřici pod Hostýnem. Bod na dvojici Ostrava - Jičín B ztrácí desátá Olomouc, která má sice v 19. kole výhodu domácího prostředí, ale favoritem přesto zůstávají alespoň o druhé místo usilující Strakonice. Nejsložitější pozici v boji o záchranu má jedenáctý Dvůr Králové, který ale o víkendu ukázal, že v domácím prostředí může skutečně bojovat a bodovat s každým. Tentokrát Východočeši ale míří k venkovnímu zápasu, konkrétně do Plzně. Ve venkovním prostředí Dvůr vsítil v devíti duelech pouze 181 branek, zvítězil pouze v Přerově. I proto bude favoritem domácí záloha mistra, která navíc bude moci v případě sobotní výhry A týmu v Lovosicích počítat s příspěvkem mladých hráčů, kteří se pravidelně objevují jak v kádru extraligových obhájců titulu, tak jeho prvoligové “juniorky”.