TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.4.2016 otevřeno: 2115 x

„Heroický výkon,“ tvrdí veterán Čurda

Reakce činovníků a hráčů Dukly Praha po dnešní těsné prohře v úvodním semifinále Challenge Cupu. Odveta je na programu za týden v Praze. Do finále v druhé semifinálové dvojici rázně nakročila Benfica Lisabon, která deklasovala norský Bergen rozdílem třinácti branek.

 

ABC/UMinho - Dukla Praha 34:33 (18:18)
Sestava HC Dukla PrahaRangl, Petržala - Šimůnek 1, Sviták 5, Kývala 7, Kotrč 8, Reichl 1, Mubenzem 2, Jeníček 1, Syřínek 1, Hlavatý, Brabec, Čurda 1, Kastner 6

Odveta: neděle 1. května 2016, 18.00 hod., Sparta Arena Praha (Podvinný Mlýn)

 

Radostí z postupu do semifinále Challenge Cupu to skončit nemusí. Foto: Ladislav Adámek

 

Výsledek je nadějný do odvety, za což jsme rádi. Kdyby nám někdo řekl, že tu prohrajeme o branku, tak bychom to s radostí brali, i když teď v pozadí euforie cítím, že naše pozice mohla být ještě o chlup lepší. Kluci si sáhli na dno, odmakali to od první do poslední minuty obdivuhodně. Z pohledu celkového výsledku je škoda, že jsme dohrávali koncovku ve dvojnásobném oslabení, ale jak jsem již řekl, převládá radost, že odveta bude otevřená.


Jan Josef, trenér HC Dukla Praha

 

Dokázali jsme si, že jsme schopní s tak silným týmem svést otevřenou bitvu a teď přímo po utkání si dovolím tvrdit, že pokud zopakujeme takový výkon i doma, že s podporou diváků můžeme postoupit. Braga byla možná trochu zatavená z náročného play-off, další tvrdý duel mají před sebou. Chceme teď uspět v Jičíně a mít čisté hlavy a dost sil na příští neděli.“ 

Tomáš Petržala, brankář HC Dukla Praha

 

Ještě námi cloumají emoce, ale nebojím se nazvat náš výkon jako heroický. Přestože padalo hodně branek, tak obrana jela nadoraz, podržel náš Tomáš Petržala v brance, v útoku byl pak klíčovou osobností Kuba Sviták, který perfektně odřídil hru. Dokázali jsme si připravovat dobré pozice, střílet jednoduché branky, zvlášť Dan Kývala ukázal svůj potenciál. V odvetě budeme potřebovat každého fanouška v hale a věřím, že náš dnešní výsledek fandy házené navnadí. Je o co hrát a pozici máme do odvety velice slušnou.


Daniel Čurda, hrající sportovní ředitel HC Dukla Praha

 

 

Druhé semifinále: první zápas, Benfica Lisabon (POR) - Bergen (NOR) 35:22 (16:9)