TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.4.2016 otevřeno: 3617 x

Na extraligové mapě se objeví nové místo – Nové Veselí

Lídr 1. ligy házenkářů podle očekávání s přehledem zvládl nedělní duel 19. kola druhé nejvyšší soutěže proti poslednímu Přerovu a slaví postup do nejvyšší soutěže. V ní nahradí jednoho z dvojice Zlín – Kopřivnice.

Oslavy propukly v Novém Veselí, které si tři kola před koncem soutěže zajistilo konečnou první příčku v 1. lize házenkářů a s tím i právo postupu do nejvyšší soutěže. Rozhodla o tom nedělní výhra 45:21 (21:11) nad beznadějně poslední Přerovem. „Dneškem se splnil sen generací novoveselských házenkářů a rozhodně chceme práva postupu využít,“ uvedl zástupce klubu Zdeněk Materna. Nové Veselí, které např. v minulém roce opanovalo nejvyšší soutěž starších dorostenců, tak čeká vstup mezi tuzemskou elitu v seniorské kategorii. „K ambicím pro příští sezónu se nechci vyjadřovat. Naší cílem ale stoprocentně bude prezentovat se hrou a výsledky, kterými si neuženeme ostudu. Je to pro nás všechny na hřišti i v klubu každopádně velká výzva,“ doplňuje Materna, který připomíná, že důležitou roli v současném progresu klubu z Vysočiny hraje kvalitní zázemí. „Minulé generace o nejvyšší soutěži mohli jen snít. Podmínky, které se v klubu podařilo vybudovat, a koncepce, které se nám podařilo prosadit, nám teď daly šanci ten sen realizovat. Dík za to patří, vedle sponozorů, především Městysu Nové Veselí, Kraji Vysočina a také České obci sokolské.“ V nejvyšší soutěži Nové Veselí nahradí horšího z dvojice Zlín - Kopřivnice.

 

Házenkáři Nového Veselí si poprvé v historii zahrají tuzemskou nejvyšší soutěž. Foto: R. Beneš.

 

Úspěšné byly o víkendu jak druhých Chodov, který v útočně laděném zápase zdolal Ostravu (34:30), i třetí Strakonice, které uspěly na půdě sestupem ohrožené Olomouce (25:31). Zápas na pražském Chodově byl svou kvalitou ozdobou tohoto kola, také díky velice silné sestavě hostujícího Sokola. Jen o bod více než Olomouc mají v tabulce vedle Ostravy také hráči jičínského „béčka“, které nestačilo na Bystřici pod Hostýnem (35:24). Bystřice tak stáhla odstup na čtvrtý Starý Plzenec na jediný bod, stejně jako Náchod, který právě Západočechy o víkendu porazil. V dramatickém zápase to sice dlouho vypadalo na výhru Plzence, ale koncovka, i díky přechodu na dva pivoty, vyzněla pro domácí, kteří dokázali otočit z 22:26 na konečné nejtěsnější vítězství. Další vyrovnaný ale neúspěšný souboj svedl Dvůr Králové nad Labem, který je aktuálně na druhé sestupové příčce a v nedělním zápase vzdoroval záloze Plzně. Západočeši ale zvládli poslední minuty duelu a zvítězili rozdílem tří branek (27:24).

 

Tabulku 1. ligy házenkářů a tebulku střelců naleznete ZDE