TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2016 otevřeno: 2014 x

V Žákovské lize zůstávají bez prohry starší žáci Centra Haná

Minulý víkend byl v kategorii starších žáků věnován dalším turnajům Žákovské ligy, která vyvrcholí závěrečnými boji za tři týdny. Nejprestižnější turnaj přivítají v neděli 22. května Břve u Prahy, kde bude zlatou příčku hájit dosud neporažený Sokol Centrum Haná.

Již dvacet duelů v rámci Žákovské ligy (ŽL) za sebou mají starší žáci pětadvaceti tuzemských klubů, kteří v této celoroční soutěži bojují o mistrovský titul. Čtyři zápasy před koncem soutěže hájí vedoucí příčku mladí házenkáři z Hané, kteří sahají po největším úspěchu v historii klubu. Ten se přitom na házenkářské mapě ČR objevil teprve před několika lety. „Je to velká zásluha Radka Flajsara, Petra Kudláčka a Leoše Havlíka. Všichni v klubu se snažíme udělat maximum pro rozvoj dětí a máme pochopitelně radost z jejich výsledků. Věřím, že to těší i naše patrony jako jsou Olomoucký kraj nebo města Prostějov a Kostelec na Hané. Že ligu ale vedeme a saháme po titulu je pochopitelně především zásluha dětí a jejich výkonů na hřišti,“ usmívá se František Grulich, který se práci s mládeží v Centru Haná také věnuje.

 

 

Před Hanáky však ještě leží těžký úkol zvládnout úlohu lídra na závěrečném turnaji v Břvích u Prahy, jehož pořadatelem bude 22. května v tabulce pátá Dukla Praha. Na tomto klání se sejde hned čtveřice celků bojujících o cenné kovy - vedoucí Centrum Haná (40 b.), druhé Zubří (37 b.), třetí Talent Plzeň (36 b.) a pátá Dukla (35 b.). Výsledky z Břví budou napínavě sledovat i starší žáci Nového Veselí (4. místo, 35 b.). Doufat při tom budou, že se týmy ze špičky tabulky navzájem oberou o body a oni sami naopak využijí výhodnějšího nasazení v “posledním kole”. Veselí se představí 21. května v Liberci ve Skupině XXVII, kde se mu postaví vedle domácích (aktuálně 15. místo), také Jičín (9. místo), Mladá Boleslav (16.) a Lovosice (11. místo). V případě výraznějšího bodového zisku má Nové Veselí velkou šanci na postup tabulkou na některou z medailových pozic. Vedle zmíněných klání přinese víkend 21. - 22. května střetnutí v rámci další tří skupin (viz tabulka níže, zeleně označeny pořádající kluby).
 

 

Aktuální tabulku a přehled výsledků ŽL naleznete ZDE
 

 

         

6. KOLO - STARŠÍ ŽÁCI

XXVI

XXVII

XXVIII

XXIX

XXX

HCB OKD Karviná

TJ Sokol Nové Veselí

HBC Strakonice

TJ Sokol Praha Vršovice

1.HK Dvůr Králové

TJ Sokol Centrum Haná

HC TJ Auto Škoda MB

Handball KP Brno

Dukla Praha II

TJ Rožnov p.R.

HC Zubří

HBC Jičín

SKP Frýdek - Místek

Házená TJ Nový Jičín

Fatra Slavia Napajedla

Dukla Praha I

HK FCC Město Lovosice

KH Kopřivnice

STM Olomouc

TJ Sokol Velké Meziříčí

SSK Talent Plzeň

Liberec Handball

SK Velká Bystřice

TJ Náchod

Házená Mělník

22.5.

21.5.

21.5.

21.5.

21.5.

 

Nejlepším střelcem dosavadního průběhu letošního ročníku ŽL je Lukáš Fencl ze Strakonic, který zaznamenal 187 branek. Ve všech soutěžích sezóny už ale Fencl přesáhl hranici tří set branek (187 branek v ŽL / celkem 306), stejně jako druhý v pořadí střelců, Martin Hrachovec hájící barvy Nového Jičína (179 / 327), třetí Jakub Flejsar z Centra Haná (151 / 329) i čtvrtý Štěpán Souček z Velké Bystřice (136 / 340). Stovku branek v ŽL zaznamenalo již sedmnáct házenkářů. Nejproduktivnějším týmem ŽL je Velké Bystřice, která ve dvaceti duelech hraných na 2 x 20 minut vsítila 583 branek (průměr 29,2 branky na utkání). Nejpevnější obranu má pak vedoucí Centrum Haná s 312 obdrženými góly (průměr 15,6 branky na utkání).Také v letošním ročníku ŽL hrají mladíci o zvláštní bonus v podobě předání zlatých medailí v rámci červnového kvalifikačního duelu mužské reprezentace. Nejlepší celek sezóny 2015/16 tak cenné kovy převezme v poločase duelu baráže o MS 2017 proti Makedonii, který hostí v sobotu 11. června Zlín.

 

Informace o vývoji ŽL v dívčí kategorii nalezneteZDE