TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.5.2016 otevřeno: 1827 x

Ohlasy po utkání HC Dukla Praha - ABC/UMinho Braga

„Rozhodla síla soupeře a naše technické chyby“, uznávají aktéři semifinálových bojů proti Braze v Challenge Cupu. Trenér Jan Josef i hráči zároveň berou celé účinkování jako důležitou zkušenost, která by měla tým posílit do bojů o český titul.

 

Odhodlání a bojovnost Dukle k postupu do finále Challenge Cupu nestačily. Foto: L. Adámek.

 

Už v prvním zápase měl náš výkon jednu vadu a tou byly technické chyby. Dnes jsme jich udělali ještě větší počet, navíc často zcela jednoduchých, školáckých. Možná na to měla vliv i únava ze zápasů uplynulého týdne, protože tu jsem na hráčích přes jejich nasazení a odhodlání viděl. Dnes nás drželi opět oba brankáři. Petržala i Rangl, předvedli výtečný výkon, měli jsme tam pasáže, kdy jsme dostali Bragu pod tlak a znejistili ji, ale právě ty technické chyby v našem útoku nám neumožnili víc, než favorita potrápit. Chtěl bych, aby si kluci všechny cenné zkušenosti z těchto zápasu vryli do mysli a využili je už v semifinále proti Karviné.“

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha

 

Musíme si přiznat, že jsme hráli strop toho, co jsme schopní dosáhnout. Stál proti nám výrazně kvalitnější soupeř, hra co předváděl, byla neskutečně rychlá. To člověk skutečně zažije až v přímém střetu, v konfrontaci, kterou jen tak nemáme šanci zažít. My jsme se tomu snažili přizpůsobit, možná také proto bylo na naší straně tolik technických chyb. V Braze nás za ně soupeř tolik netrestal jako dnes, kdy měl zápas plně pod kontrolou. Končíme sice v poháru, ale s hlavou nahoře a zkušenosti bychom měli využít už ve zbytku sezóny.

Jan Brabec, pivot a obranář HC Dukla Praha

 

Finále bylo velmi blízko, takže momentálně převládá hořkost nevyužité šance. Musím poděkovat všem divákům, kteří přišli na Podvinný mlýn, a kteří nás hnali svým povzbuzováním v cestě za splněním snu. Byla to jedinečná atmosféra, ve které jsme dokázali opakovaně dotáhnout soupeře, i když nám už odskočil na rozdíl více branek. Braga ukazovalo svou převahu a kvalitu, ale nikdy jsme nesložili zbraně. Bojovali jsme až do konce, ale náš sen nakonec zůstal někde za pro nás uzamčenou branou finále. Postupové šance nás stálo velké množství technických chyb.“

Tomáš Petržala, brankář HC Dukla Praha

 

Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, potrápili jsme Portugalce, ale nakonec rozhodly naše technické chyby, kterých jsme v obou zápasech udělali příliš. Musím i přes zklamání z vyřazení přiznat, že zcela určitě převládá hrdost na celý tým. V ligové soutěži i evropském poháru jsme se probojovali mezi nejlepší čtyři, což je výtečný výsledek! Teď se soustředíme na play-off proti Karviné, kde rozhodně chceme uspět. Vážím si vedle podpory diváků, kteří nás ve všech domácích zápasech hnali k lepším výsledkům, také podpory ze strany klubů napříč republikou a soutěžemi. Cítili jsme, že nás vnímali jako zástupce celé naší extraligy, celé tuzemské mužské házené. Udělali jsme maximum, aby mohli být také hrdí a výsledkem bylo semifinále evropského poháru. Díky.

Daniel Čurda, pravá spojka a sportovní ředitel HC Dukla Praha

 

 
Také na Podvinném mlýně se mohla Dukla opřít o bouřlivou podporu zaplněného hlediště. Foto: L. Adámek