TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.5.2016 otevřeno: 2717 x

Dorostenecké ligy znají mistry – jsou jimi Dukla Praha a Zubří

V obou dorosteneckých kategoriích je již s předstihem rozhodnuto o držitelích zlatých medailí. Mladšímu dorostu vládnou Zubřané, kteří stále neztratili ani bod, starší dorostenci Dukly sice v pátek našli první přemožitele, konečnou první příčku jim už ale nikdo neuzme.

 

Na rozdíl od minulých sezón mají dorostenecké ligy v letošním soutěžním ročníku jednoznačný průběh. Mistrovské tituly si s přehledem již několik kol před koncem zajistili Dukla Praha vedená Pavlem Pauzou a Zubří koučované Jiřím Mikou. Zajímavostí je, že Pauza s Mikou stáli několik sezón bok po boku na lavičce českého národního celku, se kterým se zúčastnili dvou evropských a jednoho světového šampionátu. V posledních dvou kolech tak zbývá vyřešit otázku držitelů stříbrných a bronzových medailí. I tady je však situace méně dramatická než v uplynulých letech.

 

Mladší dorostenci Zubří prošli devatenácti koly 1. ligy bez ztráty bodu a jsou zaslouženými Mistry ČR své věkové kategorie. Foto: www.hczubri.cz

 


1. liga starších dorostenců

 

Nejvyšší soutěž starších dorostenců se už v průběhu podzimu proměnila v exhibici mladých Pražanů. Ti se navíc opírají o výkony hráčů ročníku 1998, kteří budou v mládežnické kategorii působit ještě v příští sezóně. První bod ztratila Dukla až na úvod jara na půdě obhájců titulu z Nového Veselí. Následující tři utkání ale svěřenci Pavla Pauzy opanovali v poměru 118:66 a rázně dali najevo, že dramatizaci koncovky sezóny nepřipouštějí. Jejich skalp si připsali až v pátek Zubřané, kteří zvítězili v dohrávce 16. kola 29:25 (14:12). Zubří, které je největším adeptem na zisk stříbra, si sice zajistilo lepší vzájemnou bilanci s mistrem, ale prohry v Plzni, Novém Veselí nebo doma s Karvinou znamenaly při suverenitě Dukly příliš velkou ztrátu. Valaši mají aktuálně na druhé příčce pouze bodový náskok na Nové Veselí, ale ve čtvrtek je ještě čeká domácí dohrávka 20. kola proti Plzni. Nastupovat do ní budou v roli favorita, který chce odčinit podzimní výsledek Plzeň - Zubří 37:36 (19:20), pod který se podepsal v dresu Západočechů Jakub Tonar šestnácti brankami z pole.

 

Strakonický Tomáš Nejdl na středu obrany při definizivní práci na palubovce Brna. Nejdl (č. 18) je suverénním lídrem tabulky střelců, Brno pak příjemným překvapením posledních kol soutěže. Foto: www.hazenastrakonice.cz

 


Na případné zaváhání Zubří bude čekat aktuálně třetí Nové Veselí, které se na jaře mohlo pochlubit nejen skalpem Valachů a remízou s Duklou, ale dalšími šesti výhrami. Jejich skvělou pasáž sezóny ukončily až v sobotu Strakonice, v té době osmý celek tabulky. Do boje o medaile mohou ještě teoreticky zasáhnout Karviná nebo Plzeň, ale Veselí by po loňském titulu ani tentokrát neměla medaile uniknout. V posledních kolech se výrazně zdramatizoval souboj o udržení v soutěži a to díky obrození Brna. To na podzim získalo pouze dva body, a ještě ve 13. kole doma podlehlo Jičínu. Následně sice prohrálo v Novém Veselí, jenže pak si vyšláplo na Plzeň, vyhrálo proti poslednímu Zlínu a remizovalo se Strakonicemi a dostalo pod tlak Jičín. Po nedělní výhře v Ostravě se dokonce před Východočechy o bod dostalo a poprvé opustilo sestupovou 11. pozici. O jménu druhého sestupujícího tak rozhodnou až poslední dvě kola sezóny. Tabulka střelců má rovněž jasného lídra. Je jím strakonický Tomáš Nejdl, které má i díky 18 nedělním zásahům do sítě Nového Veselí (všechny z pole) náskok 77 branek na druhého Vojtěcha Patzela z Dukly.

 

Tabulku střelců 1. ligy starších dorostenců a statistiky naleznete ZDE
 

1. liga mladších dorostenců

 

Ještě suverénnějším způsobem než Dukla v kategorii staršího dorostu vládne 1. lize mladších dorostenců Zubří. Před čtvrteční dohrávkou 20. kola proti Plzni mají Valaši na svém kontě 19 výher, kterých v průměru dosáhli poměrem 37:25! O suverenitě jistých mistrů svědčí i páteční výhra 39:24 v dohrávce 16. kola nad aktuálně třetí Duklou, která již má jistý zisk medaile. Stříbro hájí s dvoubodovým náskokem na Pražany Nové Veselí, které si může konečnou druhou příčku zajistit již v neděli 8. května případnou domácí výhrou nad desátým Mostem. Ten bojuje o udržení v soutěži s Lovosicemi, na které má dvě kola před koncem sezóny náskok jednoho bodu. Lovosice čeká v rámci 21. kola klíčový zápas naděje proti Jičínu (v posledním kole míří aktuálně jedenácté Lovosice na palubovku Zubří). Tabulce střelců vévodí kopřivnický Adam Očkovič, který atakuje hranici 200 vstřelených branek.

 


Tabulku střelců 1. ligy mladších dorostenců a statistiky naleznete ZDE