Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.5.2016 otevřeno: 1925 x

Víkend přinese klíčové bitvy v českých skupinách 2. ligy mužů

Následující víkend přinese v českých skupinách 2. ligy házenkářů vzájemný duel vedoucích celků ve skupině JZČ a možnost Liberce si s předstihem jednoho kola zajistit konečnou první příčku ve skupině SVČ. Klíčové duely v boji o postup do prvoligové baráže přinese neděle 8. května.

Velice důležitý víkend má před sebou 2. liga mužů z pohledu jejích českých skupin, resp. z pohledu boje o postup do baráže o 1. ligu ve skupinách JZČ a SVČ. Celosezónní, dramatický a vyrovnaný souboj Libčic nad Vltavou, Sokola Vršovice a
Prahy 4 o vítězství ve skupině JZČ může rozhodnout vzájemný zápas Libčic a Prahy 4, který bude k vidění v Břvích u Prahy v neděli 8. května. Ve stejný den se pak představí Liberec, jako lídr skupiny SVČ na půdě předposledních Kobylis a v případě výhry může slavit postup do baráže o postup do 1. ligy. 

 

Libčice a Praha 4 jsou tradičními rivaly posledních sezón 2. ligy mužů. V minulých letech o prvenství bojovaly ve skupině SVČ, nyní soupeří ve skupině JZČ. Foto: A. Talianová, www.sokollibcice.cz

 

Výsledky Libčic nad Vltavou a Prahy 4 v minulých sezónách
sezóna Libčice nad Vltavou Praha 4
2014/15 3. místo, 31 b. 1. místo, 35 b.
2013/14 1. místo, 34 b. 2. místo, 34 b.
2012/13 3. místo, 31 b. 1. místo, 40 b.
2011/12 7. místo, 20 b. 1. místo, 39 b.

 

 

2. liga mužů JZČ


K rozuzlení se v předposledním kole sezóny blíží vyrovnaná bitva třech celků o prvenství v české jihozápadní skupině 2. ligy házenkářů. Po většinu sezóny se na první příčce držel Sokol Vršovice, který hrál ale s vědomím, že má v posledním kole volný los a potřebuje si udělat na čele po 21. kole minimálně dvoubodový náskok. Celek střelecky tažený Janem Bednářem, který se díky své formě dostal v zimní pauze do hledáčku Dukly Praha, s níž absolvoval také část cesty pohárovou Evropou, ale tento tlak nevydržel. Po prohře s konkurenční Prahou 4 přestali mít vršovičtí Sokolové situaci ve svých rukou a vedení klubu se rozhodlo pro odvolání kouče Františka Štiky. Naděje na konečnou první příčku v teoretické rovině stále žila, ale prohra Vršovic v Českých Budějovicích o uplynulém víkendu rozhodla, že se kýžené baráže Sokol ani letos nedočká. O vítězství ve 2. lize JZČ tak rozhodne nedělní vzájemný duel o skóre vedoucích Libčic nad Vltavou, který na domácí půdě v Břvích přivítají Prahu 4. První zápas sezóny skončil remízou 24:24 (11:16) a vyrovnanou bitvu lze očekávat i nyní. Za zmínku stojí i střelecké dostihy Libčic v posledních dvou kolech, ve kterých si bilanci celkového skóre vylepšily o 47 branek na aktuálních +140. Druhá Praha 4 má bilanci skóre +120. Za vedoucím triem zeje výrazná bodová propast, která je odrazem převahy zímněných tří týmů. Tu ukázala ostatně v minulém kole i Praha 4, která jako aktuálně třetí tým tabulky zdolala čtvrtou Košutku poměrem 39:26 (21:10). Zbytek týmů je ale vzácně vyrovnaný, právě čtvrtou Košutku totiž dělí pouhé 4 body od předposlední Lokomotivy Vršovice. Tabulku střelců vede i nadále zmiňovaný Jan Bednář se 162 góly.

 

Tabulku střelců a další tabulky 2. ligy mužů SVČ naleznete ZDE
 

2. liga mužů SVČ

 

Poslední krůček od vítězství ve skupině SVČ je Liberec, který byl před sezónou pasován na černého koně soutěže. Celek, jehož ústřední postavou je zkušený Martin Lepieš, a který se v minulých sezónách přes házenkářsky atraktivní projev pohyboval ve spodní polovině tabulky, výrazně posílil návratem odchovanců typu Jakla, Hošice nebo Soukupa. Celou sezónu komplikoval situaci favorizované Lokomotivě Louny, kterou dokázal porazit nejen v podzimním vzájemném duelu, ale také v jarní odvetě. A přestože Louny jiného přemožitele ve 2. lize letos nenašly, dvě kola před koncem soutěže ztrácí na Liberec dva body. Tomu tak stačí dva body ve zbytku sezóny k definitivnímu potvrzení první příčky a postupu do baráže.

 

Výsledky Liberce a Loun v minulých sezónách
sezóna Liberec Handball Lokomotiva Louny
2014/15 2. liga SVČ, 11. místo, 7 b. 2. liga SVČ, 5. místo 30 b.
2013/14 2. liga SVČ, 8. místo, 18 b. 1. liga, 11. místo 14 b.

2012/13

Regionální liga, 1. místo, 28 b. 1. liga, 8. místo, 18 b.

 

 

Pokud by se mu je nepodařilo získat v nedělním utkání v Kobylisích, má ještě šanci na reparát v domácím prostředí, když na jeho palubovku v posledním kole zajíždějí Pardubice. Liberec je v sezóně suverénní, pouze během jara dvakrát nezvládl zápas na půdě soupeře. Na počátku března podlehl Kolínu, v jehož barvách mohou fanoušci házené stále sledovat výjimečný talent a fyzické dispozice někdejšího reprezentačního pravého křídla Michala Krause, a v 19. kole nestačil na Ústí nad Labem, které Liberci nasázelo 41 branek. O 26 z nich se postaralo duo Kabát - Vrběcký, které patří do elitní trojice střelců soutěže. Vrběcký je třetí, Kabát pak tabulku střelců 2. ligy SVČ se 172 góly vede.

 

Tabulku střelců a další tabulky 2. ligy mužů SVČ naleznete ZDE

 

Informace o dění v moravských skupinách 2. ligy mužů naleznete ZDE