TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.5.2016 otevřeno: 2115 x

Kdo se utká s Velkou Bystřicí v baráži o 1. ligu?

Dvě kola před koncem dlouhodobých částí moravských skupin 2. ligy házenkářů stále ještě není jasné, který celek z jihomoravské skupiny se v barážovém dvojutkání poměří s jistým vítězem skupiny severomoravské, Velkou Bystřicí. Nejblíže tomu jsou stále přes dvě prohry v řadě Bohunice.

Když v rámci 17. kola 2. ligy JM přehrál exprvoligový Tatran Bohunice v tabulce jej pronásledující Ivančice 22:17 (12:9), zdálo se, že je o vítězi této skupiny jasno. Jenže dvě klopýtnutí v posledních dvou kolech pro Bohunice znamenala ztenčení náskoku na čele, a je pravděpodobné, že o účastníku baráže o 1. ligu se na jihu Moravy rozhodne až v posledním kole. Na severní Moravě je již dva týdny jasné, že konečnou první příčku obsadí v zimě posílená Velká Bystřice.

 

Bohunický Tatran se může pochlubit nejlepší defenzívou v 2. lize JM. Jenže v posledních dvou kolech inkasoval 66 branek, zaznamenal dvě prohry, a jeho vedení v soutěži je v ohrožení. Foto: Facebook Oddíl házené TJ Tatran Bohunice.

 

2. liga SM


Jediná skupina 2. liga házenkářů, která je hraná se třinácti účastníky je ta severomoravská, ve které se v podzimní části potvrzovala očekávání vyrovnanosti špičky tabulky. Jenže ambiciózní Velká Bystřice o zimní pauze posílila a její jarní tažení se proměnilo až v exhibici. S příchodem Lubomíra Veřmiřovského a Jiřího Kubise začala série devíti vítězství řadě, která s předstihem Hanákům zajistila účast v barážovém klání o postup do 1. ligy. Velkou Bystřici ještě čeká duel ve Vsetíně, sezónu zakončí v domácím prostředí proti aktuálně druhému MHK Karviná. Porážka v Karviné byla v prosinci loňského roku posledním nezdarem Velké Bystřice, která vyhlíží, zda se v baráži utká s Bohunicemi nebo Ivančicemi. Nejlepším střelcem soutěže, ale také všech skupin 2. ligy, je rožnovský Lukáš Holiš. Ten dosáhl již v polovině dubna mety 200 vstřelených gólů, a tabulce střelců vévodí o 56 branek před někdejším reprezentantem Robertem Plškem, hájícím v 2. lize SM barvy Holešova.

 

Tabulky 2. ligy SM naleznteZDE 

 

2. liga JM
 

Na jižní Moravě přinesou poslední dvě kola ještě drama v souboji o celkovou první příčku. Tu dlouhodobě hájí Tatran Bohunice, který měl ještě po 18. kole situaci pevně v rukou. Jenže následně podlehl doma Kuřimi a před týdnem nestačil na Maloměřice. Jeho náskok na druhé Ivančice se ztenčil na pouhý bod. Maloměřice po dostavbě nové haly evidentně ožily a v tabulce postoupily už na čtvrtou příčku, jejich manko na čelo je ale stále výrazné. Svému městskému rivalovi, ale výhrou ve 20. kole zkomplikovaly cestu za vítězstvím v soutěži. V sobotu čeká Tatran další „brněnský“ souboj proti Juliánovu a lídr tabulky bude muset zpevnit především defenzívu, která ho zradila proti Kuřimi i „Majlontu“. Stále nejlépe bránící tým soutěže inkasoval v těchto střetnutích 66 branek! Průměr obdržených branek přitom Bohunice v předchozích osmnácti duelech sezóny držely na úrovni 22,3 branky na utkání. Ivančice čeká ve zbytku sezóny sobotní zápas v Kuřimi a sezónu zakončí o týden později domácím duelem s Napajedly. Při rovnosti bodů mezi Ivančicemi a Bohunicemi by se radoval aktuálně druhý tým tabulky, který zdolal Brňany na podzim rozdílem sedmi branek. Tatran ve zmiňovaném 17. kole odpověděl pouze výhrou o branek pět. Tabulce střelců vévodí od prvních kol Jiří Kosina z Prostějova, který v posledních dvou kolech zaznamenal 25 branek a navíc zdatně pomáhá STM Olomouc v boji o udržení 1. ligy (v letošní prvoligové sezóně vsítil Kosina v druhé nejvyšší soutěži 98 branek a je osmým nejlepším střelcem 1. ligy).

 

Tabulky 2. ligy JM naleznte ZDE

 

Informace o dění v českých skupinách 2. ligy mužů naleznete ZDE