TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2016 otevřeno: 2401 x

O kvartetu českých týmů pro Československý pohár je rozhodnuto

V nejvyšších dorosteneckých ligách jsou již v obou kategoriích známí čeští reprezentanti pro souboj o Československý pohár. Utkají se v něm vždy dva nejlepší týmy z ČR a Slovenska v dané kategorii. Klání přivítá na konci května Praha.

V letošním ročníku Československého poháru budou českou házenou zastupovat starší dorostenci Dukly Praha a Zubří, mezi mladšími dorostenci pak Zubří a Nové Veselí. Definitivně o tom rozhodlo uplynulé 21. kolo nejvyšších dorosteneckých soutěží. V něm si pojistili konečnou druhou příčku starší dorostenci Zubří, kteří mají aktuálně tříbodový náskok na definitivně bronzové Sokoli z Nového Veselí. Klub z Vysočiny si zajistil účast v Československém poháru alespoň v kategorii mladších dorostenců, kde hájil dvě kola před koncem náskok dvou bodů na pražskou Duklu. Ta ale o víkendu nestačila na Frýdek-Místek, naopak Veselí doma suverénně přehrálo Most. Dukla se tak jako loňský mistr musí v sezóně 2015/16 smířit v mladším dorostu s bronzem. Ostatně také ve zmíněné kategorii starších dorostenců se obhájci zlata radují „pouze“ z bronzových medailí (Nové Veselí).

 

Starší dorost Dukly Praha pod vedením Pavla Pauzy letos kraloval nejvyšší soutěži starších dorostenců. Opírá se přitom o výkony hráčů, kteří ještě v loňské sezóně získali zlato mezi mladšími dorostenci a na Československém poháru obsadili za HC Zubří druhou příčku. Foto: HC Dukla Praha

 

Československý pohár v obou chlapeckých kategoriích hostí od pátku 27. května do neděle 29. května hala v Slavie Praha v Edenu. Vedle čtveřice českých celků se na ní představí starší dorostenci Prešova a ŠKP Bratislava, v kategorii mladších dorostenců pak rovněž házenkáři z ŠKP spolu s Topolčany. Vítězství v Československém poháru budou obhajovat mladší dorostenci Zubří. Ve starším dorostu je jediným účastníkem loňského ročníku Prešov, skterý skončil třetí.