TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.5.2016 otevřeno: 2051 x

Dvoru Králové už ani výhra k udržení nestačila

Uplynulé 21. kolo 1. ligy házenkářů definitivně rozhodlo o jménu druhého sestupujícího ze soutěže. Tím jsou házenkáři Dvora Králové nad Labem, kterým nepomohla ani výrazná výhra ve východočeském derby proti Jičínu B. Udržení 1. ligy mohou totiž po vítězství nad Starým Plzencem slavit olomoučtí házenkáři.

Předposlední kolo měla o víkendu na programu druhá nejvyšší soutěž házenkářů, ve které již slavnostně přebrali pohár pro vítěze házenkáři Nového Veselí. Zatímco celek z Vysočiny spřádá plány na svou premiérovou extraligovou sezónu, další prvoligové celky se ve zbytku sezóny letošní soustředily na boje o lepší postavení v tabulce. Ten nejdůležitější souboj probíhal v uplynulých týdnech na dálku mezi Olomoucí a Dvorem Králové nad Labem - ve hře bylo setrvání v 1. lize. Tlak vybičoval oba celky k bojovným výkonům, často však bez bodového vyjádření, a tak se jako rozhodující ukázaly vzájemné zápasy těchto týmů, které oba vyzněly pro STM Olomouc.

 

Hradilův Přerov čeká dva roky na výhru v mistrovském zápase. Slabou útěchou může být zkušené spojce vedení v tabulce střelců 1. ligy. Foto: B. Vejrostová 

 

Také proto, že Dvůr Králové nedotáhl k vítěznému konci ani jeden z nadějně rozehraných zápasů posledních kol, museli Východočeši získat ve 21. kole více bodů než Hanáci pro uchování alespoň teoretické naděje na udržení. Dva body sice konečně získali, když v sobotním podvečeru přehráli Jičín B 32:24 (15:15), jenže předchozí sobotní zápas mezi Olomoucí a Plzencem opanovali také domácí (28:21) a to znamenalo konec dvorských nadějí. Druhým sestupujícím je Přerov, který je nadále poslední bez zisku jediného bodu. O víkendu se snažil Sokol vzdorovat Bystřici pod Hostýnem, ale výsledkem bylo vedle prohry 45:28 (22:14) jen opětovné potvrzení pozice nejlepšího střelce soutěže pro Michala Hradila. Neúnavný Hradil zaznamenal 11 branek a kolo před koncem sezóny vede pořadí střelců o 9 zásahů před Davidem Melicharem z Nového Veselí.

 

Nové Veselí si i s Melicharem v sestavě při slavnostní rozlučce před vlastním publikem připsalo jasnou výhru nad Ostravou (36:19, Melichar 5 branek). S diváky se loučil i Chodov, který atakuje historický úspěch v podobě konečného druhého místa v 1. lize. To sice po minulém kole přepustil Strakonicím, ale o víkendu si ho vzal zpět díky výhře 32:26 (14:10) nad Náchodem. Strakonice totiž o branku podlehli záloze mistrovské Plzně (32:31). Tečku za letošní prvoligovou sezónou udělá o nadcházejícím víkendu 22. kolo soutěže.

 

1. liga mužů 2015/16 - Výsledky 21. kola
Plzeň "B" - Strakonice 32:31 (17:14)
Olomouc - Starý Plzenec 28:21 (13:11)
Dvůr Králové nad Labem - Jičín "B" 32:24 (15:15)
Bystřice pod Hostýnem - Přerov 45:28 (22:14)
Nové Veselí - Ostrava 36:19 (18:10)
Chodov - Náchod 32:26 (14:10)

 

Tabulku 1. ligy házenkářů a tabulku střelců nalezneteZDE