TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.5.2016 otevřeno: 1249 x

V nižších dorosteneckých ligách je o co hrát i v posledním kole

V českých druhých ligách dorostenců rozhodne až poslední kolo o jménech postupujících celků do nejvyšší soutěže. Na Moravě si již první příčky zajistili starší dorostenci Kopřivnice a mladší dorostenci Ivančic.

V nejvyšších dorosteneckých ligách je již rozhodnuto o držitelích cenných kovů i reprezentantech českých soutěží v Československém poháru. V nižších dorosteneckých ligách ale rozhodne o postupujících celcích do nejvyšší soutěže definitivně až poslední kolo letošního soutěžního ročníku. Přesněji řečeno, rozhodovat se ještě bude v českých skupinách 2. dorosteneckých lig, neboť na Moravě je již o vítězích v obou kategoriích jasno. Ve starších dorostencích si již s předstihem návrat mezi elitu zajistila stále stoprocentní Kopřivnice, v mladší kategorii si první příčku pojistily kolo před koncem soutěže Ivančice, které mají před závěrečným víkendem dvoubodový náskok na Litovel, s níž mají kladnou vzájemnou bilanci.

 

Starší dorost Kopřivnice v posledních prvoligových sezónách střídal úspěchy s neuspěchy. Dvakrát se radoval ze zisku titulu, ale po loňské 11. příčce spadl do 2. ligy. V aktuální sezóně neztratila Kopřivnice ani bod a opět se vrací mezi elitu.

 

2. liga staršího dorostu


Zatímco v moravské skupině 2. ligy vládla pevnou rukou suverénní Kopřivnice, v Čechách se o postup celé jaro přetahovala trojice celků. Tabulku vedou aktuálně Pardubice, které však mohou jen na dálku sledovat vzájemný souboj mezi třetím Dvorem Králové nad Labem a druhými Úvaly. Dvůr Králové je už ze hry o postup díky dosavadní bilanci ve vzájemných duelech mimo, jeho případná výhra nad Úvaly však posune do 1. ligy Pardubice. Remízový výsledek nebo výhra hostí by znamenaly postup Úval. Mezi střelci se v české skupině 2. ligy staršího dorostu nejvíce prosazoval Ondřej Lacina z Loun, který v uplynulých jedenadvaceti kolech vsítil 172 branek. Dalších 29 gólů Lacina přidal za Lokomotivu ve 2. lize mužů (Skupina SVČ). Na Moravě již v 2. dorostenecké lize dva hráči dosáhli dvou set branek. Vedení o čtyři branky hájí dlouhodobý lídr tabulky střelců Kristián Bokůvka , na kterého ale před závěrečným víkendem jen čtyři zásahy ztrácí sokolnický Roman Šarmir. Ten v posledních osmi kolech zaznamenal úctyhodných 102 branek!

 


2. liga mladšího dorostu

 


Také v mladší kategorii panuje před posledním kolem situace, kdy je na Moravě již o vítězi rozhodnuto, zatímco v Čechách o jménu postupujícího do 1. ligy rozhodne závěrečné dějství této sezóny. Jméno postupujícího však s nejvyšší pravděpodobností nebude známo ani po nadcházejícím víkendu. Vítězství si na Moravě zajistily nedělní výhrou na půdě Polanky Ivančice, které hájily v posledních kolech náskok na druhou Litovel. Ve vzájemných zápasech proti Hanákům Ivančice jasně dominovaly (2 výhry, celkové skóre 70:51) a o první příčku již přijít nemohou. V Čechách je ve 2. lize mladšího dorostu situace dramatičtější, byť Strakonice mají k definitivnímu potvrzení první příčky a postupu skutečně blízko. Na jejich zaváhání v posledním kole čeká Liberec, který v dosavadním průběhu soutěže nasbíral stejný počet bodů jako Jihočeši. Již skutečně v pouze teoretické rovině je šance třetích Štáhlav, které na vedoucí duo ztrácí bod. Štáhlavy hostí v posledním kole sedmou Kutnou Horu, Liberec přivítá čtvrté Pardubice, které v neděli uhrály remízu s vedoucími Strakonicemi (25:25). Také Strakonice se se sezónou rozloučí v domácím prostředí, konkrétně proti Bělé pod Bezdězem. Zápas ale bude sehrán až v sobotu 28. května. Tabulkám střelců dominují štáhlavský Lukáš Nolč (224 branek) a litovelský Tomáš Kršek (195 branek).