TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.5.2016 otevřeno: 1602 x

Bohunice nebo Ivančice? Kdo opanuje 2. ligu JM?

Tři skupiny druhé ligy mužů znají své vítěze. Poslední skupinou, která nezná jméno celku, jenž si vybojoval právo startovat v baráži o 1. ligu, je ta jihomoravská. Těsné vedení v ní před posledním kolem hájí Tatran Bohunice mající bodový náskok na Ivančice.

Uplynulé 21. kolo druhé nejvyšší soutěže přineslo rozuzlení boje o prvenství v obou českých skupinách 2. ligy mužů. Obě skupiny se navíc definitivně rozhodly v neděli v Břvích u Prahy, kde paradoxně nesídlí ani jeden z druholigových klubů, ale tamní halu využívá hned několik týmů pro své domácí zápasy. Nejprve zde v odpoledním zápase hostily Kobylisy vedoucí celek skupiny SVČ Liberec. V brankově hodně úrodném zápase favorit zvítězil 36:43 (13:18) a zejména druhý poločas byl už spíše oslavnou bezstarostnou jízdou Severočechů. Svědčí o tom i 48 branek, které mohli diváci v této fázi utkání vidět. Bezprostředně po potvrzení celkového vítězství Liberce v skupině SVČ nastoupily k přímé bitvě o konečnou první příčku ve skupině JZČ Libčice nad Vltavou a SK Praha 4. Zkušení hosté, které posledních sezónách stále více doplňují mladí odchovanci moravských klubů typu zuberského Vyjídáka, kopřivnického Seidla nebo Friedela z Polanky, si s přehledem pohlídali vývoj první půle, kdy si vypracovali vedení 13:4. Devítibrankový náskok si udržovali i po přestávce, a i když v koncovce domácí mocně stahovali, na obrat to nestačilo. Vítězem skupiny se tak po výhře 29:31 (9:16) stala kolo před koncem dlouhodobé části Praha 4.

 

2. liga mužů - Vítězové skupin
  SVČ JZČ SM JM
vítěz 2015/16 Liberec Praha 4 Velká Bystřice ??? Bohunice - Ivančice ???
vítěz 2014/15 Praha 4 Starý Plzenec Ostrava Velké Meziříčí
vítěz 2013/14 Libčice nad Vltavou Plzeň B Velká Bystřice Olomouc
vítěz 2012/13 Praha 4 Dukla B MHK Karviná Bohunice

 

 

 

Poslední nerozhodnutou skupinou tak zůstává ta jihomoravská, v níž hájí vedení celek Bohunic. Jejich pětibodový náskok se smrskl díky prohrám v 19. a 20. kole na jednobodový, ale o víkendu Tatran zabral proti Juliánovu a dotírající Ivančice udržel v tabulce „na zádech“. Pokud chce exprvoligový Tatran vedení uhájit i po nadcházejícím víkendu, musí však s největší pravděpodobností bodovat naplno v sestupem ohrožené Telnici, neboť Ivančice doma hostí předposlední Napajedla a budou jasným favoritem. V případě rovnosti bodů, by se z postupu do baráže o 1. ligu radovali házenkáři Ivančic, kteří mají s Bohunicemi lepší vzájemnou bilanci. Na severní Moravě vládnou s nadále stoprocentní jarní bilanci hráči Velké Bystřice, kteří tentokrát zvítězili nad svým víkendovým soupeřem jasným rozdílem i bez svých zimních posil, Jiřího Kubise a Lubomíra Veřmiřovského (výhra o devět branek ve Vsetíně). Poslední kolo dlouhodobé části přinese v 2. lize házenkářů 23 zápasů a pro většinu celků se tímto víkendem uzavře soutěžní ročník 2015/16.