TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.5.2016 otevřeno: 1335 x

Pozvánka na poslední prvoligové kolo

Dočká se Přerov po dvou letech výhry v mistrovském duelu v souboji dvou sestupujících celků? A kdo získá konečnou druhou příčku za vítězným Novým Veselím? Tato dvě hlavní témata bude mít 22. kolo 1. ligy mužů.

Nadcházející víkend přinese šestici zápasů, které učiní tečku za letošní prvoligovou sezónou házenkářů. Předchozí kola už rozhodla o jménu postupujícího celku do Extraligy, stejně jako o dvojici sestupujících do 2. ligy. Celky tedy budou bojovat pouze o prestiž spojenou s lepším umístěním v tabulce. Druhý Chodov míří do Jičína, kde se utká s tamním B týmem, třetí Strakonice, které na jediné kolo Chodov dočasně sesadily ze stříbrné příčky, hostí doma Bystřici pod Hostýnem. Ta se vyšvihla po 21. kole podruhé v sezóně na čtvrté místo, které je jejím letošním maximem. Nutno dodat „dosavadním maximem“, protože případná výhra o více než tři branky ve Strakonicích by Bystřici posunula na konečnou třetí příčku.

 

Přerovský Sokol vedený Richardem Bučkem má poslední šanci něco udělat s nulou na svém bodovém kontě. Svůj domácí duel se Dvorem Králové jako dalším sestupujícím týmem letošního ročníku 1. ligy sehraje netradičně už v sobotu.  Foto: B. Vejrostována  

 

Bez předchozího permanentního tlaku spojeného s hrozbou sestupu mohou k sobotnímu zápasu v Náchodě odjet házenkáři STM Olomouc. Rozřešení otázky, kdo skončí na konečném druhém sestupovém místě, vnímají bezpochyby odlišně ve Dvoře Králové nad Labem. Tamní 1. HK bude v sobotu cestovat na Hanou už bez naděje na udržení, jejíž jiskřičku se jeho hráči v posledních kolech snažili rozfoukat. To by mohla být šance pro soupeře Východočechů, Sokol Přerov- ten více než dva kalendářní roky čeká na výhru v mistrovském zápase. Nováček ze Starého Plzence hostí ve svém posledním duelu sezóny letošní vládce druhé nejvyšší soutěže, Sokol Nové Veselí, a celý zápasový program 1. ligy mužů 2015/16 uzavře v neděli v podvečer střetnutí Ostravy a Plzně B.

 

1. liga mužů 2015/16 - Program 22. kola
Přerov - Dvůr Králové nad Labem sobota 14. května 2016, 12.30 hod.
Náchod - Olomouc sobota 14. května 2016, 16.00 hod.
Strakonice - Bystřice pod Hostýnem sobota 14. května 2016, 18.00 hod.
Jičín "B" - Chodov neděle 15. května 2016, 14.00 hod.
Starý Plzenec - Nové Veselí neděle 15. května 2016, 15.00 hod.
Ostrava - Plzeň "B" neděle 15. května 2016, 17.00 hod.