TV COM Inkostar

27.5.2016 otevřeno: 2332 x

Dvě výhry českých mladších dorostenců na úvod Česko-slovenského poháru

Prvnímu dni Česko-slovenskému poháru mladších dorostenců vládly české kluby. Výhru si připsalo jako Nové Veselí, tak mistrovské Zubří, které ve velkém stylu přehrálo Topolčany. Český mistr přehrál držitele slovenského stříbra o 19 branek!

Skutečně mistrovským způsobem vstoupilo do Česko-slovenského poháru mladších dorostenců Zubří, které doslova přejelo Topolčany poměrem 31:12 (20:7)! Valaši vedli od první minuty duelu, který proměnili v exhibici. Klíčem k výrazné výhře byla výtečná obrana, o čemž svědčí nejlépe počet obdržených branek. Topolčany se opakovaně nebyly schopné dlouhé pasáže hry střelecky prosadit a český mistr toho dokázal využívat k navyšování náskoku. Ten byl v poločase třináctibrankový (20:7), a přestože diváci v pražském Edenu viděli v poslední desetiminutovce všehovšudy čtyři branky, skončil zápas drtivou výhrou Zubří 31:12. Nejlepším střelcem zápasu byl zuberský Pavel Vala, který zaznamenal nepodařenější pasáž mezi 36. a 40. minutou duelu, kdy se prosadil hned pětkrát. Celkově vsítil 7 branek a po prvním dnu mu v pořadí střelců patří třetí příčka.

Zubřané si dnes v Edenu s přehledem dokráčeli za prvními dvěma body do tabulky Česko-slovenského poháru. Ten je pořádán za podpory Hl. města Prahy.

Dramatičtější podívanou nabídl první zápas dne, v němž slovenský mistr Slovan Modra změřil síly se stříbrným českým celkem Sokola Nové Veselí. Tým z Vysočiny zvládl závěrečnou pasáž vyrovnaného zápasu, který dlouho neznal vítěze. Ve 41. minutě novoveselský Jan Kupa svým osmým zásahem ještě pouze vyrovnával na 17:17, čímž však dal impuls českému týmu k vítěznému závěru. Veselí přidalo rychle další dvě branky a vedení už do konce střetnutí nepustilo. Modra sice ještě dokázala reagovat a udržovala si naději na opětovný obrat až do posledních minut, ale od stavu 24:23 v 56. minutě se prosazovalo jen Nové Veselí, které je po prvním dni na průběžné druhé příčce tabulky. Zmiňovaný Jan Kupa je pak s 10 brankami průběžně nejlepším střelcem klání mladších dorostenců. Zítra jsou na programu vzájemné zápasy mezi slovenskými a český kluby. Utkání Topolčany - Modra začíná v 11.00 hod., o dvě hodiny později se střetnou Nové Veselí se Zubřím.

První zápas dne nabídl dramatickou podívanou. Koncovku zápasu Nové Veselí - Modra, ale s přehledem zvládl český klub.