TV COM Inkostar

27.5.2016 otevřeno: 2955 x

Čest slovenských klubů zachraňoval na úvod ŠKP Bratislava

V kategorii staršího dorostu se po prvním dni Česko-slovenského poháru na čele tabulky usadila Dukla Praha, která po vyrovnané první půli jednoznačně přehrála Prešov. Zubří těsně podlehlo mistrovskému ŠKP Bratislava, který skalpem Valachů zachraňoval čest slovenských klubů na úvod Česko-slovenského poháru.

Zápasy v kategorii starších dorostenců přinesly na úvod Česko-slovenského poháru výhry mistrovských týmů ŠKP Bratislava a Dukly Praha, která je díky skóre na vedoucí příčce průběžné tabulky. Dukla svůj zápas proti Tatranu Prešov zlomila jasně ve svůj prospěch až po přestávce. Do 40. minuty se Tatran držel na dosah, ztrácel čtyři branky, ale následnou pasáž prohrál 8:1 a Pražané si nakonec připsali skóre +12, když zvítězili 31:19. To utkání mezi ŠKP a Zubřím bylo dramatické až do poslední minuty, do kterého šli celky za nerozhodného stavu 25:25. Branka Jakuba Prokopa nakonec rozhodla o nejtěsnější výhře slovenského mistra. Prokop celkem vsítil 8 gólů a je na průběžném druhém místě v tabulce střelců, které v kategorii starších dorostenců vládne zuberský František Nesvatba (10 branek).

Starší dorostenci Zubří (ve žlutém) nenavázaly na odpolední hladkou výhru svých klubových kolegů a ve večerním duelu podlehli Bratislavě 25:26 (14:13). ŠKP tak zachraňoval čest slovenských klubů v prvním dni Česko-slovenského poháru. Ten je pořádán za podpory Hl. města Prahy v pražském Edenu od dnešního dne do neděle..