TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.6.2016 otevřeno: 4715 x

Potvrzeno – do 1. ligy s Libercem míří Velká Bystřice

Hanáci zvládli i odvetu barážové série proti Tatranu Bohunice a slaví postup do druhé nejvyšší soutěže. Druhý zápas série Velká Bystřice ovládla poměrem 32:17 (14:6).

Zcela přesvědčivým způsobem zakončila tažení jarní části sezóny 2015/16 Velká Bystřice, která nejprve potvrdila roli favorita v severomoravské skupině 2. ligy, aby následně v exhibici proměnila barážové klání o postup do vyšší soutěže proti Tatranu Bohunice. Tým z Hané zvítězil už v prvním duelu na brněnské půdě, v sobotní odvetě pak podal ještě lepší výkon a za podpory svých fanoušků slavil nejen přesvědčivou výhru 32:17 (14:6), ale především postup do 1. ligy. Do ní míří z druholigových soutěží společně s týmem Liberce, který zvítězil v druholigové skupině SVČ a následně prošel bez boje přes SK Praha 4. V druhé nejvyšší soutěži Velká Bystřice nahradí další hanácký klub, sestupující Přerov.

 

Radost hráčů Velké Bystřice, kteří se hned po sobotním závěrečném hvizdu oblékli do speciální edice bílých triček. Právě bílá barva v hledišti provázela tým z Hané v cestě za postupem. Foto: fb SK Velká Bystřice 

 

Nejlepšími střelci barážových zápasů byli bohunický Michal Bolejšík, který se v prvním zápase prosadil osmkrát a v odvetě přidal čtyři góly, a Petr Wolf na straně postupující Bystřice, který dosáhl v baráži rovněž tuctu branek. Klíčovými pro hladkou výhru Bystřice v odvetném střetnutí však spíše než Wolfovy branky byly zákroky brankáře Michala Vydry. S ohledem na hanácké prvoligové střídání Bystřice - Přerov není bez zajímavosti, že Vydra jako bystřický kmenový hráč zažil v dresu Sokola Přerov také jeho nejvydařenější extraligovou sezónu 2011/12, ve které tým pronikl do elitní nadstavbové šestky. Tečku za vydařeným házenkářským jarem udělají ve Velké Bystřici slavnostním sportovně-společenským zakončením sezóny v sobotu 4. června.

 

Baráž o 1. ligu - Výsledky
utkání výsledek
Tatran Bohunice - SK Velká Bystřice 25:27 (11:14)
SK Velká Bystříce - Tatran Bohunice 32:17 (14:6)