Házená v TV

18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.7.2016 otevřeno: 864 x

Pohárová Evropa klepe na dveře

Zítřejší los ve Vídni rozhodne i o soupeřích pro pětici českých celků v pohárové Evropě. Pohár EHF si zahrají muži Plzně a Dukly, stejně jako házenkářky Mostu nebo Slavie. Poruba bude české barvy hájit v Challenge Cupu.

 

Velký los pohárových soutěží je na programu v úterý 19. července ve Vídni. V sídle EHF bude do osudí umístěno celkem 208 míčků s názvy klubů, z nichž bude v letošní sezóně pětice českých. Do mužského Poháru EHF zasáhnou oba finalisté posledního ročníku domácí extraligy, mistrovská Plzeň a stříbrná Dukla, která v loňské pohárové sezóně dokráčela v o krok méně prestižním Challenge Cupu až do semifinále. Také v ženské kategorii Poháru EHF bude mít česká házená dva klubové zástupce, a stejně jako v případě Plzně a Dukly to budou finalisté z boje o mistrovský titul, tedy Most a Slavia Praha. Pátým účastníkem je Sokol Poruba, který bude bojovat v ženském Challenge Cupu.

 

Plzeňští mistři jsou v Poháru EHF nasazeni do 2. kola po bok velkoklubů zvučných jmen. Cesta do skupinové fáze poháru bude ale nesmírně složitá. Foto: L. Adámek.

 

Mistrovská Plzeň je v Poháru EHF nasazena do druhého kola a bude čekat na soupeře z kola prvního, do nějž zasáhne také Dukla Praha. Teoreticky tak může být v říjnu k vidění po několika letech český souboj v evropských pohárech. Na ten může dojít také v ženské kategorii a to hned v zářijovém 1. kole. Do něho jsou nasazeny oba české týmy, ale do dvou různých výkonnostních košů, a tak se může stát, že na sebe Most a Slavia narazí premiérově na evropském kolbišti. Poruba do bojů v pohárové Evropě zasáhne až v listopadu ve třetím kole Challenge Cupu, pro nějž bude nasazeným týmem.

 


Losovací maraton začne zítra v 11.00 hod. Živě jej můžete sledovat  na youtube kanále nebo facebookovém profilu EHFReakce na los z českých klubů budeme přinášet průběžně během dne.