TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.7.2016 otevřeno: 2113 x

Na západ Čech zamíří věhlasný Kolding!

Dnešní los Poháru EHF přisoudil pro říjnové 2. kolo mistrovské Plzni věhlasného dánského soupeře. Dukla do pohárové sezóny 2016/17 vstoupí na počátku září duely 1. kola proti kosovskému KH BESA Famiglia.

Pohár EHF bude mít v letošním ročníku dva české zástupce, finalisty uplynulé extraligové sezóny, Talent M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha. O soupeřích pro úvodní kolo losem přímo rozhodoval ředitel pražského klubu Vladimír Orság, který určil, že se jeho tým utká v zářijovém kole s kosovským KH BESA Famiglia. Do následujícího 2.kola byla přímo nasazená mistrovská Plzeň, a to po bok tak silných týmů jako německé Füchse Berlín nebo dánský Kolding. Právě dánský celek, v posledních letech pravidelný účastník Ligy mistrů, zamíří v říjnu západ Čech! Dukla pak v případě postupu narazí na chrovatský RK Nexe. Plzeň s Koldingem tvoří jedinou z dvojic 2. kola Poháru EHF tvořenou celky přímo nasazenými do této fáze poháru.

 

Ilustrační foto z dnešního losu pohárových soutěží ve Vídni.

 

Kolding bude velkým favoritem série z Plzní. V posledních 14 sezónách hned 11 startoval v Lize mistrů, naposledy v minulém roce, kde si ve skupině připsal výhry s Vardarem Skopje či Montpelier. Po bodovém zisku sahal i na půdě Kielců, pozdějších vítězů celé soutěže. V předchozích dvou letech pak dokonce postoupil ze skupinové fáze do vyřazovacích bojů. Tým z Kodaně má ve svém kádru řadu nadějných házenkářů, ale také skutečné světové hvězdy formátu Bo Spellerberga, gólmana Kapera Hvidta nebo Rusa Konstantina Igropula. První duel sehrají Západočeši druhý říjnový víkend v Dánsku, odveta je na programu o týden později v Plzni.

 

Dukla narazí na úvod svého putování Pohárem EHF na klub z kosovského města Pejä. Ten je zatím pro realizační tým stříbrného celku loňské extraligy a semifinalisty Challenge Cupu velkou neznámou. Přesto nejde o pohárového nováčka. V posledních dvou letech přešel vždy přes úvodní kolo Poháru EHF, ale v kole druhém nedokázal ani v jednom ze čtyř zápasů zvítězit. V minulé sezóně vypadl se švédským Arendalem, o rok dříve pak s chorvatským RK Nexe. Právě Nexe se v říjnovém 2. kole postaví vítězí série mezi Duklou a Famigliou. RK Nexe, sídlicí ve městě Našice, v posledních třech letech sehrál v Poháru EHF vydařené partie. Před dvěma lety pronikl do skupinové fáze, o rok dříve vypadl těsně ve 3. kole s Ademarem Leon pouze díky menšímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. V sezóně loňské mu pak stopku ve 3. kole Poháru EHF vystavilo Nantes, pozdější pořadatel Final 4 této soutěže. Hracími termíny 1. kola Poháru EHF jsou dva úvodní zářijové víkendy.

 

„Přál jsem si, aby nám ředitel vylosoval pro první kolo Lucemburčany nebo Brity, v loňském Challenge Cupu měl hodně šťastnou ruku. Tentokrát mi přání nesplnil, Kosovci budou vevyzpytatelní, každopádně jsme šli do losu z nasazeného koše, vyhnuli se největším hrozbám, takže budeme mít cíl postoupit, byť příprava na tohoto soupeře, který přitom není pohárový benjamínek, nebude patrně nejjednodušší. Jako všem klubům, kteří se dnes dozvěděli soupeře, začne i nám období shánění informací a záznamů. Uděláme vše pro postup.”

Daniel Čurda, sportovní ředitel HC Dukla Praha