TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.9.2016 otevřeno: 1392 x

První zápas úvodní kola Poháru EHF pro Kosovce

Dukla bude v odvetě 1. kola Poháru EHF stahovat čtyřbrankové manko. Peja první duel série ovládla poměrem 35:31 (19:15). Nejlepším střelcem Pražanů opět Milan Kotrč.

 

KH BESA Famiglia - Dukla Praha 35:31 (19:15), Pohár EHF, 1. kolo, 1. zápas

Se ztrátou čtyř branek, ale vysokým počtem vstřelených gólů na hřišti soupeře půjdou do odvety 1. kola Poháru EHF házenkáři pražské Dukly. Ti dnes nestačili na soupeře z kosovského města Peja a po poločase 14:19 si do odvety odvezly prohru 31:35. Pražané jako loňští semifinalisté Challenge Cupu tak do o stupeň prestižnější konfrontace s evropskými protivníky vstoupili prohrou. Důvodem byl především nevydařený vstup do utkání, ve kterém kupili technické chyby, domácí byli jednoznačně lepší a vybudovali si vedení až 10:2. Pražané se opakovaně v zápase přiblížili na rozdíl 3 branek, ale s celkovým výsledkem mohou být nakonec spokojeni, neboť i v druhé půli si BESA Famiglia dokázala vypracovat dílčí sedmibrankové vedení. Odveta je na programu v neděli 11. září v Praze, Dukla v ní bude usilovat o smazání manka a případný postup do druhého kola. V něm by se utkala s chorvatským klubem RK Nexe sídlící v městě Našice. Přímo do druhého kola je nasazena mistrovská Plzeň, která již od červencového losu zná jméno svého soupeře – tím je věhlasný dánský Kolding.
 

 

Tým Dukly Praha před utkáním na kosovské půdě. Foto: fb HC Dukla Praha. 

 

Nejlepší střelci: Kukrika 10, Poklar 7, Biljaka 6 - Kotrč 9, Sviták 6, Syřínek a Šůstek po 5. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2. Vyloučení: 5 - 4, ČK - Brabec (Dukla). Rozhodčí: Kaludjerovic, Vujacic (MNE). Diváci: 600.

Jiří Kotrč, asistent trenéra HC Dukla Praha. „Bezpochyby bylo v našich silách uhrát i lepší výsledek, ale to bychom museli mít lepší vstup do zápasu. Projevila se asi nervozita, ne z prostředí, to bylo, myslím, velice kultivované, a už jsme hráli v bouřlivějších. Každopádně odveta bude náročná, vyhráli, protože byli dnes lepším týmem, měli projev, který mohou zopakovat klidně v odvetě, takže nás čeká skutečně náročný úkol.“

 

Milan Kotrč, nejlepší střelec HC Dukla Praha (9 branek). „Škoda toho úvodu, ale dokázali jsme se zvednout. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř a domácí to také potvrdili na hřišti. Odveta je ale hratelná, a to byl i náš cíl pro dnešní zápas, uhrát nadějný výsledek pro odvetu. Bude to drama, věříme v podporu fanoušků a šťastný konec.“

 

Zápis o utkání na webu EHF ZDE