Házená v TV

22. 05. 2019 17:00 hod. ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.9.2016 otevřeno: 2200 x

Ligu mistrů si zahrají tři čeští hráči

Tatran Prešov pod vedením Rastislava Trtíka zvládl víkendovou kvalifikaci o postup do skupinové fáze Ligy mistrů a vedle barcelonského Filipa Jíchy tak budou českou házenou na palubovkách zastupovat také Tomáš Číp s reprezentantem Jakubem Hrstkou.

 
Ambiciózní Tatran Prešov, který bude jistě od příští sezóny ozdobou společné Česko-Slovenské mužské interligy, o víkendu zvládl domácí kvalifikační turnaj o postup do hlavní fáze nejprestižnější evropské pohárové soutěže, VELUX EHF Ligy mistrů. V sobotní přestřelce s lucemburskými Red Boys Differdange slovenský mistr uspěl poměrem 38:32 (19:17), klíčový včerejší zápas proti slovinskému Gorenje Valenje pak Tatran získal poměrem 23:21 (14:12). Zuberští odchovanci Číp s Hrstkou v kvalifikačním turnaji nasázeli soupeřům 21 branek, což byla více než třetina zásahů svého týmu (Hrstka 12, Číp 9). V loňském ročníku se Tatran rovněž objevil mezi elitou, v základní skupině C získal 4 body a obsadil konečnou šestou nepostupovou příčku. Předchozí tři sezóny usiloval o postup do Champions League marně a působil pouze v Poháru EHF. Do hlavní soutěže VELUX EHF Ligy mistrů 2016/17 vstoupí Prešov i s lodivodem Rastislavem Trtíkem a českými křídly Hrstkou s Čípem 25. září duelem na půdě Montpellier.

 

Levé křídlo Tatranu Prešov a české reprezentace Jakub Hrstka přispěl o uplynulém víkendu 12 brankami k postupu svého klubu do skupinové fáze VELUX EHF
Ligy msitrů 2016/17. Foto: ČSH, V. Chalupa


Věhlasný francouzský klub se letošní Ligy mistrů účastní i díky tomu, že St. Raphael českých reprezentantů Jana Stehlíka a Miroslava Jurky přes své konečné druhé místo ve francouzské lize nastoupí jen do Poháru EHF, kde je nasazen do 3. kola. V loňském roce prošel za přispění českých hráčů St. Raphael v Poháru EHF až do čtvrtfinále, postup do Final4 mu ale utekl těsně kvůli prohře na půdě Chambéry. Tlak pronásledovatelů v koncovce ligové soutěže ale SRVHB zvládl a až za sebou nechal Montpellier, Nantes nebo Chambéry. Přesto budou vedle PSG francouzskou nejvyšší soutěž zastupovat v Lize mistrů Nantes a Montpellier. „Mrzí nás to, klub i my jsme snili o Lize mistrů. Přiznávám, že pro řadu z nás v týmu je to demotivační, ale chceme se soustředit na opětovný úspěch v lize a ukázat své kvality,“ říká Miroslav Jurka, další ze zuberských křídel, která válí v Evropě.

 

Informace o tažení SRVHB loňskou pohárovou a ligovou soutěží ZDE

 


Překvapením kvalifikačních turnajů o Ligu mistrů je úspěch portugalského klubu ABC/U Minho, který dobře znají i fanoušci české házené. V loňském dubnu pozdějšímu vítězi Challenge Cupu statečně vzdorovala Dukla Praha v semifinále tohoto poháru. „Sami jsme to úsilí Portugalců sledovali a přiznávám, že za sebe jsem jim úspěch hodně přál. I kvůli tomu, že naše klubové filosofie jsou si hodně podobné. U Minho je o kus cesty dál, ale jdou stejným směrem, jaký jsme si vybrali my, takže jejich úspěch je pro nás inspirací,“ říká Daniel Čurda sportovní ředitel Dukly, který byl i aktivním aktérem soubojů s letošním účastníkem základních skupin Ligy mistrů. Postup si Portugalci vybojovali na půdě favorizovaného rakouského Bregenzu, který v rozhodujícím zápase porazili 33:32 (16:16).

 

Zajímavý pohled na účast klubů v kvalifikačních turnajích o mužskou či ženskou
EHF Champions League naleznete ZDE
 

Vedle kouče a hráčů Tatranu bude českou házenou v nejprestižnější evropské soutěži zastupovat opět také Filip Jícha, který ale bude mít se svou Barcelonou jistě větší ambice než slovenský mistr. Po loňských vleklých zdravotních problémech Jícha absolvoval s katalánským velkoklubem letní přípravu a s týmem by letos rád pronikl do Final4 v Kolíně nad Rýnem. Loňskou pohárovou sezónu mu právě před branami Final4 ukončil někdejší Jíchův zaměstnavatel z Kielu. Zajímavostí je, že THW s Barcelonou na sebe narazí už v základní skupině letošního ročníku Ligy mistrů. Barcelona Kiel přivítá na domácí půdě 1. října tohoto roku, odveta je na programu na počátku března 2017.

 

Složení jednolivých skupin VELUX EHF Ligy mistrů 2016/17 naleznete ZDE