Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 16:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.9.2016 otevřeno: 4227 x

Z ČP házenkářů vypadly Frýdek-Místek i Kopřivnice

Překvapení 3. kola ČP se urodila na půdě MHK Karviná, kde domácí házenkáři po sedmimetrovém rozstřelu vyřadili Kopřivnici, a ve Velké Bystřici, která si vyšlápla na Frýdek-Místek. Kompletní šestnáctka osmifinalistů soutěže bude známá 9. října.


Hned dvě překvapení na úkor extraligových celků přineslo včerejší 3. kolo ČP házenkářů. Kopřivnice nedokázala navázat na svůj sobotní výkon proti Lovosicím a podlehla MHK Karviná, Frýdek-Místek byl pak vyřazen Velkou Bystřicí. MHK tak svým výkonem v poháru navázalo na loňský ročník, kdy celek dlouhodobě se pohybující ve špičce severomoravské skupiny 2. ligy hodně potrápil pozdější držitele bronzových medailí z Extraligy, Cement Hranice. V obdobně dramatické koncovce měl tentokrát více štěstí, zápas dokázal dovést až k sedmimetrovému rozstřelu, po kterém se radoval z postupu. Klíčový zákrok v rozstřelu vytáhl brankář MHK Jakub Pala. Frýdeckomístečtí Orli zažili v uplynulých dnech dva nepříjemné zápasy na Hané. O víkendu podlehli v Extralize Tatranu Litovel, včera pak nestačili na prvoligového nováčka z Velké Bystřice. Ambiciózní Hanáci Frýdek přehrali 31:29 (16:26) a k výhře je 9 brankami dovedl střelec Lubomír Veřmiřovský.

 

Jan Dudek z druholigového MHK Karviná střílí důležitou branku v sedmimetrovém rozstřelu proti extraligové Kopřivnici. Foto: I. Dudek

 

Další extraligové týmy naopak splnily roli favorita – Jičín, Hranice, Karviná, Litovel, Zubří, Brno, Lovosice a Dukla jdou dále a své soupeře v průměru přehrály o 17 branek. Nejvýraznější výhru si připsalo ROBE Zubří, které v Olomouci zvítězilo o 26 gólů. Dále jdou také prvoligové týmy Zlína (výhra o deset branek v brněnském Juliánově) a Strakonic, které zvítězily s přehledem na půdě Sokola Vršovice. Vedle MHK Karviná pronikly do osmifinále ČP také další dva kluby 2. ligy. Brněnské Maloměřice z jihomoravské skupiny vyřadily prvoligovou Bystřici pod Hostýnem a Lokomotiva Plzeň (skupina JZČ), jejíž A tým je ve své podstatě loňský prvoligový celek Starého Plzence, si poradil v Třeboni. Zítra bude sehrán duel mezi Louny a mistrovskou Plzní a program 3. kola ČP házenkářů zakončí 9. října střetnutí Pardubic s Novým Veselím. Průběžnou tabulku střelců ČP vede s 22 góly trio hráčů, kteří již další zásahy v letošním roce nepřidají - Jan Šustek a Jiří Chrást z Juliánova a David Petrtýl ze Šumperka.

 

ČP házenkářů 2016/17 - složení osmifinále*
soutěž týmy
Extraliga Brno, Dukla Praha, Jičín, Hranice, Karviná, Litovel, Lovosice, Zubří 
1. liga Strakonice, Velká Bystřice, Zlín
2. liga Lokomotiva Plzeň (JZČ), Maloměřice (JM),  MHK Karviná (SM) 

* zbývá dohrát duely Louny - Plzeň a Pardubice - Nové Veselí

 

Výsledky 3. kola ČP házenkářů naleznete ZDE

Rozhodující zákrok Jakuba Paly v sedmičkovém rozstřelu proti Kopřivnici, který posunul MHK Karviná přes extraligového soupeře do osmifinále ČP. Foto: I. Dudek.