TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.11.2016 otevřeno: 1416 x

Sedmé kolo II. Severomoravské a Jihomoravské ligy mužů přinese derby i zajímavé zápasy

Po reprezentační přestávce přichází na řadu nejen extraliga ale i nižší házenkářské soutěže, které slibují hned několik divácky atraktivních zápasů.

 

Severomoravská liga

V čele tabulky je MHK Karviná, která zažívá parádní vstup do letošní sezóny, v Českém poháru vyřadili karvinští extraligovou Kopřivnici a 2. SM lize zatím vévodí společně s týmem Holešov-Přerov, oba dva celky mají shodně 10 bodů. Na posledním místě jsou zatím Luhačovice s jediným bodem. Tabulka se však po tomto kole může změnit, liga je v letošním ročníku vyrovnaná.

 

12. listopadu v 16:00 TJ Rožnov p. Radhoštěm - Zbrojovka Vsetín

Tradiční derby nabídne v hale „rožnovské vakuovky“ jistě velmi zajímavou podívanou. Oba dva celky mají ve svých kádrech i hráče s extraligovými zkušenostmi. Ačkoliv mírným favoritem je domácí Rožnov, hostující celek od Lapače se bude chtít jistě na svého soupeře dotáhnout v tabulce, protože rozdíl mezi týmy je právě pouze dva body.

12. listopadu v 17:30 Pepino SKP Frýdek-Místek B - Tatran Litovel B

Zápas dvou celků extraligových rezerv započne v sobotu ve slezském městě o půl šesté. Hostující Litovel se pohybuje na špičce tabulky a opírá se o střelce Miroslava Nedomu. Frýdek-Místek je momentálně devátý se ziskem čtyř bodů. Kdo si odnese body z tohoto zápasu?

13. listopadu v 10:30 TJ Sokol Luhačovice - Házená Uničov A

Lázeňské město ještě v minulé sezóně hrálo Zlínskou ligu a po poměrně suverénním postupu se prodralo do druhé ligy, kde však je zatím se ziskem jednoho bodu za remízu s Litovlí B poslední. Uničov se čtyřmi body figuruje na osmém místě v tabulce. Domácí fanoušci budou jistě zvědaví, zda domácí dokáží urvat první vítězství v sezóně.

13. listopadu v 10:30 TJ Šumperk - SK Velká Bystřice B

Hanácké derby bude jistě další skvělou podívanou. Velká Bystřice, jejíž A tým se v letošní sezóně bude snažit o postup do extraligy, se zatím se čtyřmi body krčí na chvostu tabulky, to Šumperk má náskok dvou bodů a na domácí půdě si bude chtít pojistit pozici ve středu ligové tabulky.

13. listopadu v 16:30 SHK Polanka n. Odrou - MHK Karviná

Tentokrát slezské derby nabídne souboj Polanky zatím s vedoucí Karvinou, která zažívá přímo snový vstup do letošní sezóny. Oba dva týmy mají ve svém středu zkušené hráče s extraligovými zkušenostmi (Meca, Bajgar, Pavlík - Pindej, Diviš, Pomahač…). Celek Karviné bude chtít jistě získat ve svůj prospěch další dva body, a tím si i tedy upevnit pozici na čele tabulky.

13. listopadu v 17:00 TJ Lesana Zubří - TJ Holešov-Přerov

Další zajímavý zápas bude k vidění v nedělní podvečer v zuberské hale. Domácí Lesana přivítá na domácí půdě tým složený ze dvou hanáckých celků, kdy Přerov ještě nedávno hrál nejvyšší soutěž. V jeho řadách nastupuje nejlepší střelec soutěže Robert Plšek. Hostující celek se o první pozici dělí s celkem MHK Karviná, Lesana je zatím se třemi body na předposledním místě. Dokáží domácí hráči obrat favorita o důležité body?

 

Jihomoravská liga

Jihomoravské druhé lize zatím vévodí celek Hustopečí v čele s nejlepším střelcem ligy Pavlem Mrnuštíkem, následováno celky Ivančic s devíti body a Kostelcem n. Hané s osmi body. Na poslední příčce se krčí Juliánov, který zatím nezískal ani bod. Stejně jako v Severomoravské lize tak i zde je tabulka velice vyrovnaná a každý zisk bodů může být pro jednotlivý tým stěžejní. Následující kolo ukáže, v jakém rozpoložení se celky nachází po reprezentační přestávce. I zde máme pro vás menší pozvánku:

12. listopadu v 15:00 SK Kuřim - SHC Maloměřice

První zápas 7. kola jihomoravské ligy nabídne souboj Kuřimi a Maloměřic. Domácí se budou v zápase jistě spoléhat na svého nejlepšího střelce, Jana Kopřivu, stejně tak jako Maloměřice na Jana Ipsera, který mimo jiné hraje za extraligové Brno. Zápas nabídne i dramatickou podívanou, protože půjde o klání dvou celků ze středu tabulky.

13. listopadu v 10:30 Legata Hustopeče - Sokol Kostelec n. Hané

Přímo pikantní utkání nabídne divákům souboj dvou celků z vrchních příček tabulky. Na palubovku vedoucích Hustopečí přijede Kostelec n. Hané. Bitva dvou bývalých extraligových celků bude zajímavá i z toho důvodu, že se bude bojovat o první místo v tabulce. Který z týmu bude úspěšnější?

13. listopadu v 11:00 TJ Slavia Fatra Napajedla - Sokol Juliánov

Svěřenci trenéra Lubomíra Lukačoviče přivítají na domácí palubovce zatím beznadějně poslední Juliánov, který v nové sezóně ještě neskóroval. Napajedla si z posledního kola odvezla celkem hubenou porážku 15:19 z Bohunic a na domácí půdě budou chtít napravit reputaci proti papírově slabšímu soupeři.

13. listopadu v 16:00 Sokol II Prostějov - HK Ivančice

Hanácký celek se svým nejlepším střelcem Jiřím Kosinou přivítá družstvo Ivančic, které se zatím drží na předních příčkách v tabulky. S pěti body se průběžně devátý Prostějov řadí k vyrovnanému středu tabulky. Jakýkoliv bodový zisk by domácím pomohl, to samé se dá říci i o Ivančicích, které by se dotáhly na špičku tabulky k Hustopečím.

13. listopadu v 17:00 Házená Tišnov - Sokol Velké Meziříčí

Domácí Tišnov přivítá doma házenkáře Velkého Meziříčí. Domácí se mohou především spolehnout na trio házenkářů s extraligovými zkušenostmi – Válka, Kučeru a Havláta. Radomír Válek je s 50 brankami mezi TOP střelci ligy. Velké Meziříčí přijede s ambicemi urvat v Tišnově body.

13. listopadu v 17:00 Sokol Telnice - Tatran Bohunice

Poslední zápas bude k vidění v nedělní podvečer, kdy domácí Telnice na své palubovce přivítá šestý tým tabulky z Bohunic. Rozdíl mezi oběma soupeři je dva body a zejména Telnice se bude chtít odpoutat od dna tabulky a zároveň se svému soupeři v tabulce přiblížit.