Házená v TV

21. 11. 2018 18:15 hod. ČT Sport
SKKP Handball Brno - HBC Ronal Jičín
28. 11. 2018 18:00 hod. ČT Sport
SKP Pepino Frýdek-Místek - Sokol Nové Veselí
12. 12. 2018 20:15 hod. ČT Sport
KH Kopřivnice - SKP Pepino Frýdek-Místek
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.12.2016 otevřeno: 1329 x

Straky přezimují na prvním místě. S jakým náskokem?

Strakoničtí házenkáři zvládají druhou polovinu podzimní části 1. ligy házenkářů a osamostatnili se na čele tabulky, kde před posledním kolem v tomto kalendářním roce mají náskok tří bodů. V sobotu navíc hostí v roli favoritů Dvůr Králové nad Labem a utkání má i charitativní rozměr.

První liga házenkářů se nesla dlouho v duchu přetahované dvou moravských klubů o vedení v soutěži. Zlín i Velká Bystřice, které dělily ještě v loňské sezóně dvě soutěže (Zlín působil v nejvyšší soutěži Velká Bystřice v severomoravské skupině 2. ligy), ale začaly na konci podzimu střádat ztráty bodů a do čela se tak vyšvihli strakonické Straky, které navíc uspěli i v přímé konfrontaci se svými konkurenty ze špičky tabulky. V 9. kole si poradili se Zlínem (29:27), o minulém víkendu doma zdolali i Velkou Bystřici (25:23). Po deseti kolech (a devíti odehraných zápasech, neboť Olomouc odstoupila ze soutěže) tak na svém kole mají 16 bodů a šňůru sedmi vítězství. Poslední zápas roku 2016 tak mohou odehrát v klidu, teoreticky navýšit své vedení a ještě si společně s diváky užít charitativní podtext zítřejšího střetnutí (viz popis fotografie).

 

Strakonice vedené extraligou ostříleným kapitánem Martinem Mošovským povedou minimálně do února druhou nejvyšší soutěž házenkářů. Poslední duel v roce 2016 sehrají Straky zítra v domácím prostředí proti Dvoru Králové nad Labem a utkání bude mít i charitativní rozměr. Pod heslem: „Zasypme muže plyšáky pro děti, které se staly účastníky dopravních nehod!“ bude probíhat sbírka na podporu RZS Strakonice a Písek, kde plyšové hračky používají jako antistresové pomůcky při výjezdech k dopravním nehodám s dětskou účastí. Foto: Facebook

 


Zlín sice v 8. kole zvládl v té chvíli veledůležitý domácí zápas s Velkou Bystřicí, navíc suverénní výhrou 31:20 (13:8), ale už na počátku soutěže padl na pražském Chodově a z posledních dvou kol si připsal pouhý jeden bod, když po prohře ve Strakonicích o uplynulém víkendu nedokázal zvítězit v Bystřici pod Hostýnem. Zlín tak na Strakonice před posledním kolem podzimu, které je volné pro Náchod, ztrácí tři body, o bod více pak mají na Jihočechy manko ambiciózní Hanáci z Velké Bystřice. Střed tabulky táhnou dva Východočeši, Náchod a záloha Jičína, která sezónu rozehrála lépe než v loňské sezóně, a tradičně Bystřice pod Hostýnem. Za svými loňskými výsledky zaostává poněkud osmibodový Chodov, který podlehl i nováčkovi z Liberce. Liberec, loňská štika druhé ligy, která zcela suverénním způsobem ovládla její skupinu SVČ, sice prohrál těsně důležité utkání v Ostravě (8. kolo, 28:27 pro Ostavu), ale v 10. kole přivezl své premiérový prvoligový bod z Náchoda a proti čtyřbodové záloze Plzně by o víkendu rád úspěšně uzavřel velice povedený konec podzimu. Jeho střelec Matyáš Burda pak ze 73 brankami vévodí individuálním statistikám 1. ligy, v těsném závěsu je dvojice střelců z pod Hostýna, Michal Hub a Jiří Tiller.

 

1. liga mužů 2016/17 - Program 11. kola
Liberec - Talent Plzeň B  sobota 10. prosince 2016, 13.00 hod.
Strakonice - Dvůr Králové nad Labem sobota 10. prosince 2016, 18.00 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Velká Bystřice neděle 11. prosince 2016, 11.00 hod.
Jičín B - Zlín neděle 11. prosince 2016, 17.00 hod.
Ostrava - Chodov neděle 11. prosince 2016, 17.00 hod.

 


Po víkendové programu bude mít druhá nejvyšší soutěž házenkářů dva měsíce trvající zimní přestávku a rozeběhne se o víkendu 18./19. února 2017. Tečku za tímto kalendářním rokem učiní pro prvoligové házenkáře Utkání hvězd 1. ligy házené, které se tento rok uskuteční premiérově ve Zruči nad Sázavou (předchozí ročníky hostila hala v Novém Veselí). V sobotu 17. prosince se na Vysočinu sjedou pod vedením Michala Tonara, resp. Lubomíra Veřmiřovského, mužské výběry Západu a Východu, celky žen v exhibičním zápase povedou David Kučera a René Gärtner.