Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.12.2016 otevřeno: 1670 x

Nováček soutěže kraluje severovýchodní tabulce druhé ligy

Jediným druholigovým týmem, který stále nepoznal hořkost porážky, je nováček soutěže HC Dukla Praha B, který s plným počtem 22 bodů vládne severovýchodní skupině druhé ligy. Jak podzimní část soutěže vidí mladý ambiciózní trenér Jan Petružela, se dozvíte z rozhovoru níže.

Nováček soutěže a stále bez porážky. Jaká byla cesta podzimní částí soutěže?
Pro mě je to první zkušenost s vedením celku z pozice hlavního trenéra, takže jsem spokojen s průběhem, ačkoliv jsem to nečekal. Pořád ale kladu důraz na to, že mě nezajímá, jak si stojíme v tabulce. Nejdůležitější je pro mne, aby se kluci rozvíjeli po herní stránce, a to se jim stále snažím připomínat. Zdá se mi, že se všichni nějak moc orientují na výsledky a nějak se vytratila vnitřní motivace. Jsem rád, že Dukla vytváří skvělé podmínky k tomu, aby kluci nemuseli odcházet do jiných celků, a mohli zůstat v prostředí, které je jim blízké.

 

 

Co je silná stránka týmu? Opíráte se o jednotlivce nebo celek?
Pokud se člověk podívá na tabulku střelců, musí mu být jasné, že rozhodně nejsme celek složený z individualit. Jsem za to rád, ať už občas nastupují kluci z áčka, nebo dorostenci, nedá se říct, že by naše hra stála na pár jedincích. Ostatně jsme se o tom mohli přesvědčit v posledním kole v Lounech, kde hlavní osu týmu tvořili dorostenci. Dá se říct, že s Pavlem Pauzou jsme se shodli na tom, jakou hrou se chceme prezentovat a tím jsme vytvořili jakousi koncepci, takže za B-tým nemá problém zaskočit kdokoliv, kdo je schopen dodržovat daný systém.

Který ze zápasů podzimní části byl pro Duklu B nejtěžší?
Každé utkání začíná za stavu 0:0, nechci tvrdit, že všechna utkání byla stejně těžká, ale i proti týmům z konce tabulky je potřeba se motivovat, udržovat disciplínu a koncentraci, což mnohdy není lehké. Nerozlišuju těžké a lehké utkání, spíš se snažím z každého utkání vzít maximum pozitivního, třeba i to, že jsme vydrželi 60 minut hrát koncentrovaně proti poslednímu celku tabulky.

Kdo má z vašeho pohledu ambice atakovat čelo tabulky?
Atakovat čelo tabulky má šanci všech sedm týmů, které jsou nahoře.

Odehrál se v severovýchodní skupině zápas, který by byl opravdovým překvapením podzimu?
Nechci vypichovat jedno utkání, kdy se nesešlo družstvo a kvůli tomu někdo prohrál nebo vyhrál, znám tuto ligu jako hráč. Pro mne osobně největším překvapením je jistá férovost týmů. Nevím, jestli jen vůči nám, ale opravdu musím říct, že ve všech utkáních, které jsme odehráli, nebyl žádný větší problém, pokud oba týmy chtějí hrát opravdu házenou, tak je to radost.

Můžete vypíchnout tým s nejlepší obranou a útokem?
Nebudu se řídit počtem obdržených a vstřelených branek. Některé týmy hrají 3 minuty v útoku, takže se logicky druhý tým do útoku moc nedostane. Pokud to budu brát systémově, tak se mi nejvíce líbí, jak pracuje s týmem Slavie Praha Sandra Stehlíková a trenér Lokomotivy Vršovice Tonda Pokorný.

 

Rozpis dvanáctého kola SVČ

19. února 2017 17:00 HK Slavia Praha - HC Dukla Praha B
18. února 2017 17:00 Lokomotiva Louny - HC TJ Náchod "B"
19.února 2017 15:30 Lokomotiva Vršovice - TJ AŠ Ml. Boleslav
18. února 2017 17:00 TJ Sokol Úvaly - HK FCC Město Lovosice B
18. února 2017 17:00 ElektroPraga Jablonec - 1.HC Pardubice
18. února .2017 10:45 HC Kolín - TJ Chemička Ústí n.L.

 

Foto: Webové stránky Lokomotivy Louny