Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.12.2016 otevřeno: 1391 x

Házená Legata Hustopeče přezimuje na čele jihomoravské druhé ligy

Pohled na tabulku jihomoravské druhé ligy napovídá, že o titulu se zřejmě rozhodne mezi házenkáři Hustopečí a Ivančic, kteří na lídra ztrácejí pouhý jeden bod. Házenkáři Legaty Hustopeče po první polovině sezóny vévodí druhé lize Jihomoravského kraje, když v jedenácti zápasech nasbírali osmnáct bodů a stále hájí domácí neporazitelnost. Jak podzimní část soutěže vidí trenér Petr Semerád, se dočtete v rozhovoru níže.

První místo v tabulce a pouhé dvě prohry. Můžete zhodnotit podzimní část a výkony vašeho týmu?
Dobře se na to dívá. Před začátkem podzimní části soutěže se nám podařilo doplnit družstvo o Pavla Mrnuštíka, Karla Schwarze a Roberta Ždánského, Davida Šilhavého, Viktora Kříčku a místní kluky z dorostu. První jmenovaný byl v minulém ročníku nejlepší střelec II. ligy a chyběla nám útočná spojka. Karel posílil dvojici na pozici brankáře a Robert svými výkony post střední spojky. Kluci dobře zapadli do kolektivu, což je velmi důležité. Daří se nám držet domácí neporazitelnost a přivážet body z venku. Vstup do sezóny s Napajedly nevyšel podle našich představ, ale během sezóny jsme hodně pracovali na obranné fázi.

Co je silná stránka týmu? 
Snažíme se hrát kolektivně. Je dobré mít v družstvu hráče, ze kterých mají soupeři respekt. To napomáhá ostatním hráčům podat maximální výkon. Což se ukazuje i v utkáních, kdy se do listiny střelců zapisují všichni hráči. To mě těší.

 

 

Který ze zápasů podzimní části byl pro Legatu nejtěžší?
Nejtěžší utkání bylo venku s Prostějovem. V této době jsme měli menší virózu a těsně před utkáním se zranili 2 hráči základu. Utkání jsme odehráli s 9 hráči, z toho dva jsou brankáři, a o 1 branku vyhráli. Nejlehčí utkání nebylo snad žádné. Každý zápas má své kouzlo, nemůžu říci, který byl nejlehčí. Na každý jsme se poctivě připravovali a měli ze soupeře respekt. Podle výsledků nám ale vyšlo několik utkání jako doma s Kuřimí, Telnicí a Bohunicemi.

Kdo má z vašeho pohledu ambice atakovat čelo tabulky?
Soutěž je velice vyrovnaná. Může rozhodovat jedno utkání, jedno zaváhání. Před námi je ještě jedenáct zápasů. Myslím si, že o prvenství se popereme s Ivančicemi, Maloměřicemi nebo Tišnovem, který má několik hráčů z extraligového Brna.

Odehrál se v jihomoravské skupině zápas, který by byl opravdovým překvapením podzimu?
Překvapením pro mě je postavení posledního Juliánova, který minulý ročník atakoval přední příčky. Ze zápasů těžko říci, ale určitě to byla prohra Ivančic s Velkým Meziříčím hned prvním kole a Legaty s Napajedly. Pak také výhra Prostějova venku nad Tišnovem o gól.

Můžete jmenovat tým s nejlepší obranou a útokem v soutěži?
To je těžké hodnotit, každý trenér a mužstvo má odlišnou koncepci. Těžko jsme se prosazovali v utkání s Maloměřicemi. Nastříleli jsme nejvíce branek v soutěži, tak považuji Legatu za tým s nejlepším útokem.

 

Rozpis dvanáctého kola JM

18. února 10:30 Maloměřice - Juliánov
18. února 15:00 SK Kuřim - Házená Tišnov
18. února 17:00 Sokol V. Meziříčí - Ivančice
19. února 10:30 Hustopeče - Napajedla
19. února 10:30 Sokol Kostelec na Hané - Bohunice
19. února 16:00 Sokol II.Prostějov - Telnice