Házená v TV

01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.1.2017 otevřeno: 1286 x

Prvním pohárovým finalistou je Talent Plzeň

Házenkáři Talentu Plzeň zvítězili v prvním semifinále Českého poháru nad Hranicemi 34:29. Ve finále se v neděli utkají s vítězem zápasu FCC Město Lovosice - HCB Karviná.

Final4 Českého poháru mužů - první semifinále

Talent Robstav M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 34:29 (20:13)

První poločas úvodního zápasu Final4 Českého poháru mužů nabídl divákům napínavou podívanou. Ve vedení se sice po celou dobu držel tým plzeňského Talentu, házenkáři Hranic si ale soupeře nenechali utéct víc než na rozdíl tří branek (9:6, 14:11), který Plzni pravidelně zajišťoval Blecha. Až v závěru poločasu začalo vedení Západočechů narůstat, využívali chyb Cementu a pět minut před koncem drželi už pětibrankový náskok 17:12, před odchodem do kabin jej ještě navýšili na sedm tref 20:13.
Přibližně dalších deset minut po návratu ze šaten si Plzeň udržovala sedmibrankový odstup, potom Hraničtí manko zkorigovali a přiblížili se soupeři na rozdíl čtyř tref 29:25. Závěr ale Plzeň kontrolovala, blíž k tělu si Hranice nepustila a uhlídala si bezpečné pětibrankové vítězství 34:29.

Nejvíce branek: Ivancev 10/3, Škvařil 6, Blecha 5 – Horut 8, Hlaváč 4, Tůma 3, Andrš 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 252.

Martin Šetlík, trenér Talentu Plzeň: „Myslím si, že rozhodující náskok jsme si vytvořili v prvním poločase, kdy jsme odskočili na rozdíl sedmi branek. Potom už jsme vývoj zápasu kontrolovali. Máme trochu problémy v obraně, ale je to tím, že jsme tady pouze s osmi hráči doplněnými dvěma juniory, není to ono. Ale v postupném útoku to dnes vypadalo lépe. Každý zápas je jiný, uvidíme, jak dopadne druhé semifinále, na koho se budeme muset připravit. Dlouhodobě se snažíme Český pohár vyhrát, zatím se nám to nedaří. Ani letos nejsme pro pohárový zápas kompletní, ale uvidíme, jak se nám to v této sestavě podaří uhrát.“

Libor Hrabal, trenér Cementu Hranice: „Začátek zápasu byl vyrovnaný. Potom jsme udělali několik chyb a Plzeň se chytla rychlými útoky. Jsem rád, že po prvním poločase, kdy jsme prohráli o sedm branek, jsme to nezabalili a dokázali jsme Plzni konkurovat i bez třech, čtyřech hráčů základní sestavy. Bojovali jsme, to se mi líbilo, že jsme to nevzdali, Plzeň byla lepší a vyhrála. Dnešní zápas mi před startem jarní části sezóny ukázal, že když dám do hry mladší kluky z lavičky, není to špatné, hra je ucházející. Máme za sebou nějaké přípravné zápasy, kde to také nevypadalo špatně, je to tedy před další fází sezóny dobrý příslib.“

 

 

Foto: Ivo Dudek