TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.2.2017 otevřeno: 2076 x

Malí házenkáři Frýdku-Místku a Karviné bojují v česko-slovensko-polské lize

O víkendu se ve Frýdku-Místku na 6.ZŠ se uskutečnil turnaj chlapců ročníku narození 2002-2003. Jednalo se o první ročník Česko-Slovensko-Polské ligy starších žáků, která vznikla za podpory projektu Moravskoslezského kraje.

Jde o sérii mini turnajů, které se účastní dva celky ze Slovenska (HK Bojnice, MHáK Martin), Polska (KS Zewiercie, UKS Zabrze) a České republiky. Tu zastupují pod hlavičkou RHC dva výběry Moravskoslezského kraje, RHC Karviná a RHC Frýdek-Místek.

„Tato série turnajů navazuje na Česko-Slovenskou ligu, kterou kluci hráli již v minulých letech. Systém se však liší ve dvou věcech. Tou první je systém bodování, kdy se výsledky nepromítají do dlouhodobé soutěže, nýbrž se každý turnaj vyhlašuje zvlášť. Tou druhou změnou je rozložení turnaje. Pro kluky bylo fyzicky náročné odehrát pět utkání v jednom dni, proto se exekutiva MK rozhodla turnaj rozložit na sobotu i neděli. I díky tomu můžou chlapci strávit čas společným programem mimo hřiště,“ řekl po turnaji šéftrenér mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel.

První kolo se odehrálo příjemném sportovním prostředí slovenského Martina, kde výběr RHC Frýdek-Místek vybojoval první místo. I na domácím hřišti byl celek mladých orlů úspěšný a bez ztráty bodu se umístil na nejvyšší příčce. „Vidím v tomto projektu budoucnost, kluci si můžou vyzkoušet na vlastní kůži jiný styl házené a seznámit se s nejbližšími sousedy. Jsem rád, že díky podpoře města mohl turnaj proběhnout i u nás,“ zdůraznil nakonec Martin Strnadel.

 

Tabulka turnaje ve Frýdku-Místku

1. RHC Frýdek Místek     5 0 0 115 : 69 10
2. RHC Karviná              4 0 1 121 : 84 8
3. HK Kúpele Bojnice     3 0 2 111 : 110 6
4. KS Viret Zawiercie     2 0 3 76 : 79 4
5. MHáK Martin              1 0 4 86 : 113 2
6. UKS Rokytnica Zabrze 0 0 5 61 : 125 0