Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.2.2017 otevřeno: 1954 x

Prvoligové jaro začalo porážkou lídra

Strakonice na úvod jarní části první ligy mužů nestačily na Bystřici pod Hostýnem, které podlehly o sedm branek. Druhý Zlín uspěl na půdě Liberce a stáhl manko na lídra na jediný bod.

Díky osmi výhrám Strakonic v řadě na závěr podzimu měla druhá nejvyšší soutěž házenkářů po své polovině přesvědčivé vládce v podobě jihočeských házenkářů. „Straky“ až do prvního jarního kola zaznamenaly jedinou prohru a to ve 2. kole na půdě jičínského „béčka“. Jejich dlouhou sérii výher ale v neděli ukončila Bystřice pod Hostýnem, která se, jak už je v posledních sezónách zvykem, drží v lepším středu prvoligové tabulky. Tuctem branek k výhře aktuálně čtvrtého celku tabulky nad Strakonicemi přispěl Michal Hub, který se propracoval na první příčku v tabulce střelců (Hubovi se navíc nezapočítávalo střelecky velice vydařené střelecké představení proti Olomouci, která se v průběhu podzimu odhlásila ze soutěže).

 

Do čela tabulky střelců druhé nejvyšší soutěže se díky střeleckému představení proti Strakonicím prosadil Michal Hub, který přeskočil libereckého Matyáše Burdu.
Foto: A. Vejrostová

 

Tabulka střelců 1. ligy mužů 2016/17 ZDE


Zaváhání Strakonic využil Zlín, který stáhl manko na lídra na jediný bod, když uspěl na půdě Liberce. Nováčkovi soutěže zlínští házenkáři nastříleli i podruhé v sezóně více než 30 branek a potvrdili postavení nejproduktivnějšího týmu 1. ligy mužů (352 branek, průměr 31 branek na zápas). Liberec naopak díky výhře Ostravy nad Náchodem klesl na poslední příčku tabulky (jak už bylo zmíněno, v tabulce vedená dvanáctá Olomouc odstoupila ze soutěže).

 

Liberec (v modrém) bojoval, ale ani branky Matýše Burdy (č. 8) ani zkušenosti Martina Lepieše (č. 9) na Zlín nestačily. Foto: fb Liberec Handball

Kromě Zlína se z bodů „venku“ mohl radovat i další z celků, který načas dominoval tabulce - Velká Bystřice. Ta uspěla v Jičíně v brankově nejvíce úsporném střetnutí kola. Díky dvaadvaceti obdrženým brankám se Hanáci dostali do čela prvoligových defenzivních statistik (275 obdržených branek, průměr 25 branek na zápas). Uspěl také Chodov na půdě Dvora Králové nad Labem, kde v minulosti sehrál více než bouřlivé zápasy. Pražané tak potvrdili kvalitní výsledky v přípravě, ve které mj. sehráli i vyrovnaný duel s extraligovým Jičínem (v poločase dokonce Chodov nad Jičínem vedl). Za týden Chodov vyrazí na další výjezd do severovýchodních Čech, tentokrát do Náchoda. Ve 12. kole měl volný los záložní tým Plzně, za týden se ve stejné situaci objeví Zlín. V případě výhry tak Straky mohou opět na čele tabulky odskočit do tříbodového trháku.

 

1. liga mužů 2016/17 - Výsledky 12. kola
utkání výsledek
Dvůr Králové nad Labem - Chodov 26:30 (11:14)
Bystřice pod Hostýnem - Strakonice 34:27 (16:16)
Liberec - Zlín 26:31 (13:15)
Jičín B - Velká Bystřice 22:25 (13:12)
Ostrava - Náchod 30:29 (16:16)

 

 Tabulka soutěže a los dalšího kola ZDE