Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.2.2017 otevřeno: 2117 x

Strakonice 1. lize vévodí opět s tříbodovým náskokem

Volného losu druhého Zlína Straky využily k navýšení náskoku na čele druhé nejvyšší soutěže házenkářů. Úspěšné také obě Bystřice, Chodov a B tým Plzně, v jehož barvách se po 150 dnech ze soutěžní branky radoval Josef Jonáš.

Vládci prvoligového podzimu, házenkáři Strakonic, zaznamenali díky prohře v Bystřici pod Hostýnem neúspěšný vstup do jarní části soutěže a jejich náskok na čele 1. ligy mužů se smrskl na jediný bod. O víkendu ale využili toho, že druhý Zlín měl volný los, přestříleli zálohu extraligového Jičína a tabulce vévodí před Valachy opět s tříbodovým náskokem. Pod výhru 36:31 (21:14) se devíti brankami nejvýrazněji podepsal zkušený Martin Mošovský, který navíc řídil rozhodující nástup Strakonic. Ty díky jeho čtyřem zásahům v řadě odskočily z 2:2 na 6:2 a do přestávky vedly i o deset branek (18:8). Ve druhém poločase se náskok Strak smrskl, také díky brankovému apetitu Víta Šebka, jičínského pivota, který v lošké sezóně na čas okusil i atmosféru strakonické kabiny (v zápase vsítil Šebek stejně jako domácí Mošovský 9 branek) - výhra Jihočechů byla přesto přesvědčivá.

 

 

Zuberský odchovanec Štěpán Krupa v dresu pražské Dukly v nadstavbovém souboji s obranou svého mateřského Zubří (jaro 2012 - ve stejném roce slavil v Brazílii zisk zlata na AMS). Absolvent VŠE Praha Krupa je od jarní části aktuální sezóny posilou pražského Chodova. Ke dvěma výhrám na půdě východočeských soupeřů pomohl nejen svým přehledem, ale i 12 brankami. Foto: A. Wipf.


Čelu tabulky se pomalu přibližuje opět i v loňské sezóně druhý Chodov. Ten hrál své čtvrté utkání v řadě na hřištích soupeřů a neuspěl pouze v Liberci. Po prosincové výhře v Ostravě pro sebe získal oba jarní zápasy na palubovkách východočeských soupeřů. Před týdnem zvítězil 30:26 ve Dvoře Králové nad Labem, stejným výsledkem opanoval i vyrovnaný zápas v Náchodě. V obou jarních zápasech byl gólově i herně cítit na hře Chodova příchod Štěpána Krupy, akademického mistra světa z roku 2012, někdejší úderné spojky Zubří a Dukly Praha, který v době nejvyšší výkonosti vynikal jak přehledem ve hře tak precizními ranami ze země. Náchod po nadějném úvodu soutěže zůstává v zatím bezpečném středu tabulky, ale naposledy zvítězil v 8. kole proti Bystřici pod Hostýnem (19. lisotpadu 2016, 34:31). Příští kolo tak bude mít pro Náchod velký význam derby ve Dvoře Králové nad Labem, ke kterému budou s nadějí na bodový zisk vzhlížet jistě i dvorští házenkáři, aktuálně v tabulce devátí. Ti o víkendu podle očekávání nestačili na Bystřici pod Hostýnem. V barvách Bystřice se opět prosazoval nejlepší střelec soutěže Michal Hub, byť jeho 5 zásahů je s ohledem na celosezónní bilanci podprůměrných.

 

Josef Jonáš při jedné z mála svých extraligových útočných akcí v této sezóně střílí na branku Nového Veselí. Na zápasovou atmosféru čekal Jonáš do uplynulého víkendu od září, s tím spojený brankový půst kobyliského odchovance trval 150 dní. Foto: H. Sladký

 

Michal Hub v čele tabulky střelců zůstal také proto, že si obrana Velké Bystřice velice dobře poradila s libereckým střelcem Matyášem Burdou. Tomu povolila pouze 3 zásahy, jeho týmu pak všehovšudy 21 branek a bylo z toho vítězství Hanáků 25:21, které neodvrátilo ani 9 branek ze hry od veterána Martina Lepieše (pro libereckého odchovance majícího extraligové zkušenosti z Jičína či Dukly to byl gólově nejproduktivnější zápas sezóny). Celý program 13. kola 1. ligy zakončil nedělní odpolední zápas v Plzni, kde se proti „béčku“ tamního Talentu představil ostravský Sokol. Domácí získali proti konkurentovi ze spodních pater tabulky důležité body, ke kterým čtyřmi zásahy přispěl také Josef Jonáš, vracející se po vleklých zdravotních problémech na palubovky. Naposledy v rámci soutěžních zápasů Jonáš skóroval ve 3. kole Českého poháru 30. září na půdě Lokomotivy Louny – jeho branky v nedělním zápase proti Ostravě tak dělilo od onoho utkání na severu Čech přesně přesně 150 dní! Návrat pravé spojky toužebně očekává ale především lídr extraligové tabulky, A tým Talentu. Za něj v letošní sezóně zatím Jonáš vstřelil pouze 6 extraligových branek.

 

1. liga mužů 2016/17 - Výsledky 13. kola
utkání výsledek
Náchod - Chodov 26:30 (15:15)
Bystřice pod Hostýnem - Dvůr Králové nad Labem  28:18 (17:8)
Velká Bystřice - Liberec 25:21 (15:13)
Strakonice - Jičín B  36:31 (21:14)
Plzeň B - Ostrava 34:27(15:12)

 

 Tabulka soutěže a los dalšího kolaZDE