Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.3.2017 otevřeno: 1916 x

Zlín dvakrát tratil, Strakonice tak vedou tabulku 1. ligy mužů oo čtyři body, Jihočechy čeká důležitá bitva s Chodovem

Straky stále vévodí tabulce druhé nejvyšší soutěže házenkářů, po dvojím zaváhání Zlína je na druhé příčce Velká Bystřice, která zvládla duel na Chodově. Na první body v roce 2017 stále čeká Liberec.

Druhá nejvyšší soutěž házenkářů má před sebou posledních šest kol, před kterými si vedení v soutěži stále drží Strakonice. Aktuálně mají Straky na svého nejbližšího konkurenta náskok čtyř bodů, konkrétně na Velkou Bystřici. Ta v minulém kole uspěla na Chodově, když Chodov před tím zvítězil na půdě Zlína. Zlínští házenkáři nezvládli ani uplynulé 16. kolo, v němž ztratily body v Náchodě a jejich manko na první příčku je už pětibodové. Teď budou Valaši doufat, že letos na hostujících palubovkách excelující Pražané po výhře ve Zlíně (resp. Luhačovicích) uspějí i na jihu Čech a pomohou tak ještě zdramatizovat boj o konečnou první příčku, která má dle platného rozpisu zajistit účast v boji o postup do nejvyšší soutěže. Strakonice po zápase s nepříjemným Chodovem zamíří do Náchoda, kde v letošní sezóně prohrála aktuálně druhá Velká Bystřice, ale především – sezónu Jihočeši zakončí trojicí utkání v hostujícím prostředí, navíc se ve finiši představí na půdě svých celosezónně nejvážnějších konkurentů ze Zlína a Velké Bystřice. Konečné pořadí tak může na špici tabulky řádně zamíchat program posledních kol, stejně, jako předvelikonoční program. A týká se to i chvostu tabulky, na kterém jsou nováčci z Liberce. Ti v tomto kalendářním roce ještě ani nebodovali a na vítězství čekají od listopadu, kdy v 9. kole zdolaly Chodov.

 

Bystřice pod Hostýnem má za sebou volný los, přesto se udržela ve veoducí skupině týmů, a to i díky březnové očekávané výhře nad nováčkem z Liberce, ke které střelecky přispěl i na snímku zakončující Jiří Hradil. Foto: A. Vejrostová

Pouhý bod před Libercem je však průběžně desátý Sokol z Ostravy, který v posledních třech kolech utrpěl debakly, když postupně podlehl o 12 branek doma Zlínu, o 23 gólů ve Velké Bystřici a před týdnem opět doma o 17 branek vedoucím Strakonicím. Solidně se naopak v posledních kolech vedlo záloze Jičína, která získala z posledních třech utkání 6 bodů a je v průběžné tabulce šestá. V nejbližším kole bude mít ale Jičín B volný los, který už za sebou mají všechny celky první poloviny tabulky s výjimkou Chodova. Beze změny je pořadí střelců, kterému vládne Michal Hub hájící v 1. lize barvy Bystřice pod Hostýnem, druhým hráčem, který zatím dokázal vsítit 100 a více branek je liberecký Matyáš Burda.

 

1. liga mužů 2016/17 - program 17. kola
utkání termín
Liberec - Dvůr Králové nad Labem sobota 25. března 2017, 13.00 hod.
Velká Bystřice - Náchod sobota 25. března 2017, 15.30 hod.
Strakonice - Chodov sobota 25. března 2017, 18.00 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Ostrava neděle 26. března 2017, 11.00 hod.
Zlín - Plzeň B neděle 26. března 2017, 15.00 hod.

 

 Tabulka soutěže, střelců a výsledky předchozích kolZDE