Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.4.2017 otevřeno: 1767 x

Za titulem v mladším dorostu míří Nové Veselí – narazí v Kopřivnici?

Házenkáři Sokola Nové Veselí zatím procházejí domácí nejvyšší soutěží mladších dorostenců bez porážky, v sobotu se představí na půdě druhé Kopřivnice, kterou táhne nejlepších střelec nejvyšších soutěží dorostenců Adam Očkovič.


Nové Veselí v nejvyšší soutěži mužů sice na play-off těsně nedosáhlo a v kategorii staršího dorostu na dva roky starý titul také nenaváže. Zatím neomylně ale klub z Vysočiny míří za zlatem v kategorii mladších dorostenců. Tabulku vede o 5 bodů před Kopřivnicí a dosud nepoznalo hořkost porážky. Úspěšnou sezónu ještě podtrhlo zimním vítězstvím v kvalitně obsazeném domácím Sokol Kempa Cupu, kde se vypořádalo i s konkurencí nejlepších německých akademií Lipska a Füchse Berlin. „Chceme zlato ve zbytku sezóny potvrdit a těšíme se na mezinárodní vyvrcholení naší sezóny, kterým budou mezinárodní střetnutí v rámci plánovaného výjezdu do Lipska, a věříme, že i na Česko-Slovenský pohár,“ říká kouč Pavel Hladík. Účast v Česko-Slovenském poháru si zajistí dva nejlepší týmy české a slovenské nejvyšší soutěže a o účast v něm by mohl Sokol připravit jen zcela nereálný scénář.

 

Jakub Flajsar je jedním ze třech hráčů loňského žákovského mistra (Sokol Centrum Haná), který před sezónou přestoupil na Vysočinu a teď je blízko dalšího titulu.

 

Nové Veselí zatím tratilo v sezóně jen dva body za remízy se Zubřím a Plzní (shodně 27:27) a zuby na jeho skalp si nyní brousí Kopřivnice, která je aktuálně druhá, ale zisk ani jedné z medailí ještě nemá jistý. Body proti lídrovi ze sobotního šlágru nejbližšího ligového kola by Kopřivnici výrazně pomohli v boji o cenné kovy i o účast na československém klání. Kopřivnici, která je po Novém Veselí také druhým nejproduktivnějším týmem soutěže, střelecky táhne Adam Očkovič, který je hodně vidět i v kategorii starších dorostenců. O minulém víkendu například Očkovič v dorosteneckých nejvyšších ligách vsítil 23 branek, celkově už v letošní sezóně zaznamenal v obou nejvyšších soutěžích ve 29 zápasech více než 300 branek, v pořadí střelců starších dorostenců je druhý, v mladších dorostencích se 185 zásahy tabulce střelců přesvědčivě dominuje. Nové Veselí bude mít ale výraznou motivaci – případná sobotní výhra by totiž definitivně stvrdila jeho mistrovský titul.

 

 

Kopřivnický talent Adam Očkovič v jarní části 1. ligy mladších dorostenců nastřílel v 6 zápasech 74 branek. Na snímku Očkovič v akci na populárním Polanka Cupu.

 

 

V boji o medaile je také Zubří, které ve zbytku sezóny ještě Kopřivnici přivítá na domácí palubovce (22. kolo), a také Plzeň, která má už nejtěžší utkání sezóny za sebou a ztrácí na bronzovou pozici Zubřanů bod, na stříbro Kopřivnice (a tedy i účast v Česko-Slovenském poháru) body tři. Tabulku se dvěma body uzavírá Velká Bystřice, která o nadcházejícím víkendu hostí právě Západočechy. Dorostenecké soutěže budou po velikonoční pauze, vyplněné pro mnohé týmy účastí na Prague Handball Cupu, finišovat třemi závěrečnými koly. To poslední je na programu o prvním květnovém víkendu.

 

Tabulku soutěže a los zbylých kol soutěže naleznete ZDE