TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.4.2017 otevřeno: 1762 x

Po velikonoční pauze čeká důležité kolo 1. ligu mužů

Nadcházející 20. kolo druhé nejvyšší soutěže házenkářů může přinést dramatizaci boje o první příčku i udržení v soutěži. Nebo naopak definitivně nasměrovat Strakonice do baráže o Extraligu a rozhodnout o jménech sestupujících.


Tři kola před koncem prvoligové soutěže, která na rozdíl od Extraligy měla během velikonočních svátků pauzu, přichází rozhodující boje o udržení v soutěži i dlouho očekávané duely, které ještě mohou jihočeským Strakám překazit let směr baráž o Extraligu. Na obou koncích tabulky přitom budou v rámci nadcházejícího 20. kola poutat pozornost zápasy obou Bystřicí – ta Velká zůstala jediným soupeřem Strakonic v boji o konečné vítězství v soutěži a bude vedle svého umu spoléhat pradaxoně i na pomoc svých zlínských konkurentů, ta pod Hostýnem se už vyhoupla na třetí příčku a může dát v nedělním zápase v Plzni pro zbytek soutěže klid, opět paradoxně, svým předchozím přemožitelům, sestupem stále ohroženým východočeským celkům Dvora Králové nad Labem a Náchoda.
Náchodský Patrik Černý se prodírá za jednou ze svých 4 branek v duelu 19. kola na půdě Bystřice pod Hostýnem. Náchod sice na podzim Valachy zdolal, před Velikonocemi jim ale po boji podlehl o branku a nemá ještě jistotu účasti v příštím ročníku 1. ligy. Osud má ale ve svých rukou, navíc mu může na dálku pomoci právě Bystřice, zajíždějící v neděli na palubovku akutálně deváté Plzně B. Foto: A. Vejrostová 

 

V úvodu sezóny to vypadalo, že lze největší adepty na konečné vítězství v mužské druhé nejvyšší soutěži spatřovat v celcích Zlína a Velké Bystřice. Tři kola před koncem soutěže, jsou to právě tyto týmy, které ještě mohou reálně připravit Straky o vedoucí příčku a účast v baráži o postup do nejvyšší soutěže – byť Zlín už jen nepřímo. Valaši totiž hostí právě v aktuálním kole Strakonice na domácí palubovce a případná výhra by dala naději Hanákům, že Jihočechy v samém závěru soutěže na první příčce vystřídají. V případě sobotního úspěchu Velké Bystřice ve Dvoře Králové nad Labem a výhry Zlína nad Strakonicemi by se totiž náskok Jihočechů zmenšil na dva body a Hanáci by se v následném 21. kole mohli v přímém souboji na Strakonice bodově dotáhnout. V případě výhry o čtyři a více branek by si dokonce zajistila Bystřice vůči Strakám lepší vzájemnou bilanci a byla by tak na nejlepší cestě překlopit svou první sezónu po návratu do 1. ligy v celkové vítězství a postup do baráže o Extraligu.

 

1. liga mužů 2016/17 - program 20. kola (volný los Ostrava)
utkání termín
Náchod - Jičín B sobota 22. dubna 2017, 16.00 hod.
Dvůr Králové nad Labem - Velká Bystřice  sobota 22. dubna 2017, 17.00 hod.
Plzeň B - Bystřice pod Hostýnem neděle 23. dubna 2017, 16.00 hod.
Zlín - Strakonice neděle 23. dubna 2017, 16.00 hod.
 Chodov - Liberec neděle 23. dubna 2017, 17.00 hod.

 

Volný los má tento víkend Ostrava, která tak již nedožene manko na osmou příčku zajišťující účast v 1. lize i v sezóně 2017/18, ale ve hře o udržení je ještě záloha mistrovské Plzně, která je s 10 body na devátém místě. Její manko je vícebodové, ale jistý si jejím atakem zatím nemůže být ani sedmý Dvůr Králové nad Labem a udržení nemá definitivní ani aktuálně osmý Náchod, který se stále propadá tabulkou a volný los jej navíc ještě čeká. Náchodští svěřenci Petr Šulce, kteří si v letošní sezóně připsali skalpy druhé Velké Bystřice, čtvrtého Zlína i třetí Bystřice pod Hostýnem, mají ale stále situaci ve svých rukách a jistotu udržení jim zajistí případný zisk dvou bodů v domácím východočeském derby proti záloze Jičína, případně za týden na půdě Liberce. Jičín se už hrozbě sestupu vyhnul díky podařené sérii od počátku března - sice prohrál v Ostravě, ale zvítězil ve zbylých čtyřech utkáních, naposledy zdolal doma Chodov, a je s 18 body aktuálně šestý. Klid Náchodu a Dvoru Králové mohou dát také házenkáři Bystřice pod Hostýnem, kteří se představí v neděli odpoledne na půdě sestupem nejvíce ohroženého Talentu. Bystřice sice nevstoupila do letošního soutěžního ročníku dobře, po čtyřech kolech měla na svém kontě už tři porážky, ale od té doby prohrála jen dvakrát, bodovala proti všem týmům soutěže, porazila Strakonice i Velkou Bystřici a její případná výhra na západě Čech by definitivně vyřešila sestupovou tajenku.

 

 

Tabulka soutěže, střelců a výsledky předchozích kol
ZDE