Házená v TV

17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2017 otevřeno: 2409 x

Straky letí na Hanou – 1. ligu házenkářů čeká duel o vše!

Blížící se vzájemný zápas vedoucích Strakonic a druhé Velké Bystřice bude klíčovým pro rozluštění tajenky, kdo opanuje letošní ročník 1. ligy a postoupí do baráže o nejvyšší soutěž házenkářů - v sobotu na Hané se de facto rozhodne o vítězi 1. ligy!

K dramatickému závěru vyústila jarní část 1. lig házenkářů, která má dlouhodobě lídra v podobě strakonických házenkářů. S největšími ambicemi do sezóny přitom vstupovala dvojice moravských celků, které od sebe ještě na konci sezóny dělily dvě soutěže – ex-extraligový Zlín a z 2. ligy postupující Velká Bystřice. Oba tyto týmy se na čas objevily na čele tabulky, ale od devátého kola, kdy Strakonice na domácí palubovce zdolali do té doby vedoucí Zlín, měla druhá nejvyšší soutěž házenkářů jediného lídra. Straky sice v úvodním kole jarní části sezóny padly v Bystřici pod Hostýnem, pak ale opět působily přesvědčivě a celé jaro si před pronásledovateli udržovaly bezpečný náskok. A přestože jim los přisoudil hodně náročný závěr sezóny, zdálo se, že míří k barážové sérii. Jenže jarní forma Velké Bystřice a prohra Strakonic z minulého týdne vnesly do závěrečných kol zcela nový náboj. Strakonice totiž před týdnem ztratily koncovku utkání ve Zlíně, kde prohrály sedmimetrovým hodem po čase 24:25 a zkomplikovaly si cestu za vítězstvím v soutěži. Tabulku sice stále vedou – jenže druhá Velká Bystřice se po výhře ve Dvoře Králové nad Labem dostala „na dostřel“ a v případě sobotní výhry o dvě a více branek by se na Straky nejen bodově dotáhla, ale zajistila si lepší vzájemnou bilanci. „Je to komplikace, ale máme to ve svých rukách. Pro naprostou většinu kádru to bude v sobotu životní duel, kluci ještě nikdy nehráli tak důležitý zápas. Chceme ho zvládnout, počty jsou jasné,“ říká nejzkušenější hráč Strakonic a jejich kapitán Martin Mošovský, který byl dlouhé sezóny oporou extraligové Třeboně. „Celou sezónu jsme na špici, dlouho vedeme s výrazným náskokem. Chceme v sobotu výhru v 1. lize potvrdit a pokusit se historický úspěch klubu ještě zvýraznit v baráži,“ doplňuje Mošovský.

 

 

1. liga mužů 2016/17 - program 21. kola (volný los Chodov)
utkání termín
Liberec - Náchod sobota 29. dubna 2017, 14.00 hod.
Velká Bystřice - Strakonice sobota 29. dubna 2017, 17.30 hod.
Jičín B - Plzeň B -  sobota 29. dubna 2017, 17.30 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Zlín  neděle 30. dubna 2017, 11.00 hod.
Ostrava - Dvůr Králové nad Labem  neděle 30. dubna 2017, 17.00 hod.

 

Extraligové zkušenosti má i Kamil Zemánek, který v posledních sezónách patří mezi opory Velké Bystřice. Ta v loňském roce posílila o další zvučná jména a před sezónou avizovala, že přes svůj nováčkovský status touží po baráži a postupu do Česko-Slovenské Extraligy. „Po podzimu jsme si museli sednout a své plány přehodnotit, naše situace vzhledem k ambicím nevypadala dobře, na konci podzimu jsme ztratili pár zápasů. Udělali jsme nějaké změny, Lubo Veřmiřovský se soustředil už jen na trénování a rozhodl se herně pomoci Kopřivnici, tam zamířil i gólman Vít Pyško,“ říká Kamil Zemánek, který s nadšením doplňuje: „Jenže jaro nám zatím vychází, jsme stoprocentní a povedlo se nám dojít do situace, kdy bude na Strakonice tlak. Věděli jsme že by nám mohl pomoci výhrou nad Strakonicemi Zlín a povedlo se. My uspěli i ve Dvoře, byť se to neobešlo bez šrámů, a teď se pokusíme o výhru, která by nám zajistila konečné vítězství. Věřím, že hala bude nadupaná fanoušky, a že je potěšíme.“ Velká Bystřice podlehla v prvním vzájemném zápase Strakonicím 23:25, počty jsou tedy všem zúčastněným jasné, pokud si chtějí Hanáci zajistit se Strakonicemi lepší vzájemnou bilanci musí zvítězit o tři a více branek, případně o dvě branky a nedovolit Jihočechům 23 vstřelených gólů.

 

O den později uvidí 1. liga i valašské derby o konečnou třetí příčku. Zlín se představí v Bystřici pod Hostýnem, které by případná výhra zajistila konečné třetí místo v soutěži. První valašské derby skončilo ve Zlíně remízou 29:29. Na opačném konci tabulky se sestupu definitivně vyhnul sobotní výhrou nad „béčkem“ Jičína Náchod. Jistými sestupujícími jsou (vedle ze soutěže již odstoupivší Olomouce) Liberec a Ostrava - B tým Talentu ještě vykřesal naději výhrou nad Bystřicí pod Hostýnem, v posledních dvou kolech ale musí Západočeši získat alespoň o tři body více než Dvůr Králové nad Labem.

 

Tabulka soutěže, střelců a výsledky předchozích kol 
ZDE