Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2017 otevřeno: 2131 x

V Žákovské lize jde do tuhého - o víkendu je na programu předposlední 5. kolo

Pátým kolem a jeho padesáti zápasy pokračuje o víkendu boj o mistrovský titul v Žákovské lize 2016/17. Ve skupině XXII, která bude v neděli sehrána ve Velkém Meziříčí, se představí hned tři celky bojující v kategorii starších žáků o nejvyšší příčky – vedoucí Zubří, druhá Dukla i čtvrtá Plzeň, kterou táhne zatím nejlepší střelec soutěže, Leonard Kaplan.

Letošní ročník Žákovské ligy, který probíhá bez účasti loňských šampionů ze Sokola Centrum Haná, má před sebou poslední dvě hrací kola. To v pořadí páté je na programu o nadcházejícím víkendu a může být pro boj o cenné kovy tím rozhodujícím. Na jednom z turnajů, resp. v jedné ze skupin, se společně utkají hned tři celky z vedoucí čtyřky, včetně zatím stoprocentního Zubří a A týmu Dukly Praha, na nějž v uplynulých šestnácti zápasech vyzrál pouze Frýdek-Místek. Pepino je aktuálně s třemi porážkami šesté a bude, stejně jako další týmy, které se v 5. kole vyhnou nejtěžší Skupině XXII hrané ve Velkém Meziříčí, doufat v přiblížení se boji o medaile. O víkendu se představí Pepino v Jičíně, kde budou nejvýše postaveným celkem aktuálně třetí Štáhlavy – ty budou pochopitelně rovněž doufat, že si po 5. kole minimálně upevní postavení „na bedně“. Na posun tabulkou výše mohou myslet i současní souputníci Frýdku-Místku z tabulky, starší žáci Nového Veselí (26 bodů, 5. místo), kteří zamíří v neděli na jih Čech – soupeři jim budu domácí, a aktuálně osmnáctí, hráči Třeboně, devátá Olomouc, desátý Mělník a šestnácté Uherské Hradiště. Nejsledovanějším duelem nadcházejícího víkendu a patrně i celého letošního ročníku Žákovské ligy bude střetnutí Zubřanů s Duklou Praha A ve zmiňované Skupině XXII hrané ve Velkém Meziříčí. Ten je na programu v neděli 30. dubna od 15.00 hod. Poslední šesté kolo Žákovské ligy 2016/17 je na programu předposlední víkend v květnu. Dle rozpisu soutěže v něm budou pořadateli skupin Hranice, Dukla Praha, Mělník, Liberec a Jičín. Mistři republiky v kategorii starších žáků převezmou zlaté medaile v rámci akce Hvězdy pro legendy, která na konci června v Praze připomene slavná výročí české a československé házené.

 

 

Program 5. kola Žákovské ligy 2016/17, hostiteli skupin XXI až XXV jsou Třeboň, Velké Meziříčí, Lovosice, Jičín (všechny skupiny hrány v neděli 30. dubna 2017) a Náchod (sobota 29. dubna).


Přesný rozpis utkání nejbližšího víkendu ZDE
 

Co se týče individuálních výkonů, tak v dosavadním průběhu Žákovské ligy 2016/17 dostal tucet hráčů přes hranici stovky vstřelených branek. Mezi nimi i je mladší bratr letošního extraligového objevu Vojtěch Patzela, Jonáš, z Dukly Praha nebo štáhlavská dvojice Martin Havlíček – Ondřej Sedláček, která vsítila shodně 122 branek, a tím se tak postarala o dvě třetiny zásahů aktuálně třetího celku tabulky. Na třetím místě je se 163 zásahy hranický Jakub Rumian atakující ve všech soutěžích již hranici neuvěřitelných 500 vstřelených branek (ve 44 zápasech), o šest branek více vsítila zatím v Žákovské lize opora Náchoda Jiří Fišer. Tabulku střelců nejvyšší soutěže starších žáků pak vede se 172 brankami plzeňský Leonard Kaplan, který se letos na jaře  v dresu Talentu desetkrát prosadil také v rámci 1. ligy mladšího dorostu, kde Západočeši bojují o stříbrné medaile a postup do Česko-Slovenského poháru.
 

 

Tabulku Žákovské ligy 2016/17 a pořadí nejlepších střelců soutěže naleznete ZDE


Aktuálně nejlepší střelec Žákovské ligy 2016/17 Leonard Kaplan z plzeňského Talentu v akci. Celkově letos ve všech soutěžích Kaplan zaznamenal 339 branek, víc než polovinu jich vstřelil v Žákovské lize.