Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.5.2017 otevřeno: 2316 x

Strakonice ustály tlak a mohou rozhodnout i boj o udržení

Jihočeské Straky slavily v sobotu klíčovou výhru v boji o postup do baráže. V posledním kole si mohou užívat roli jistého prvoligového vítěze. Vítěze, který bude mít v rukou i prvoligový osud svého sobotního soupeře, Dvora Králové nad Labem.


Dlouho 1. lize vládly, aby si po 20. kole zkomplikovaly cestu za vítězstvím v soutěži těsnou prohrou ve Zlíně – Straky ale nakonec situaci ustály, odrazily atak mocně dotírající Velké Bystřice a v přímém duelu o první místo ji dokázaly i podruhé v sezóně porazit. Na Hané tak po výhře hostů 28:26 mohly propuknout oslavy hostí, Velká Bystřice má jistotu 2. místa. O třetí příčce se nerozhodlo v Bystřici pod Hostýnem, kde Zlín uhrál remízu 31:31 a zajistil si lepší vzájemnou bilanci proti svému konkurentovi v tabulce (oba týmy zatím 24 bodů). Definitivně o třetí příčce rozhodne poslední kolo, kdy Bystřice pod Hostýnem míří na půdu Velké Bystřice a Zlín hostí doma zálohu Jičína.

 

Radost Strakonic po sobotní výhře ve Velké Bystřici. Ta potvrdila, že hranický Cement vyzvou v barážových kláních o Extraligu právě Straky. Foto: Facebook

 

Nejdůležitější zápletka posledního kola 1. ligy se však týká boje o udržení. Záloha mistrovského Talentu totiž stáhla manko na klíčovou osmou pozici na pouhý bod, a pokud získá alespoň právě o jeden bod ve 22. kole více než Dvůr Králové nad Labem, udrží se na úkor Východočechů v 1. lize. Dvůr Králové bude mít v posledním kole za soupeře zmiňované Strakonice a nutno dodat, že v domácím prostředí je tradičně silný. Letos v něm zaznamenal šest výher, jednu remízu a výhru zde slavily pouze týmy Chodova a Velké Bystřice. Pokud Dvůr v sobotu zdolá Straky, pak má jisté udržení, v případě remízy či prohry bude mít trumfy v rukou „béčko“ Plzně, které v pondělí doma přivítá již sestupující Liberec. Druhou nejvyšší soutěž opustí po sezóně celky na 9. až 12. místě konečné tabulky. Prvoligový peloton doplní dva týmy, které opanují baráže 2. ligy, rovněž  z Extraligy sestupující duo Kopřivnice - Litovel. Posledním účastníkem pak bude tým, který neuspěje v baráži o Extraligu (TJ Cement Hranice nebo HBC Strakonice 1921).

 

 

1. liga mužů 2016/17 - program 22. kola (volný los Náchod)
utkání termín
Dvůr Králové nad Labem - Strakonice sobota 6. května 2017, 17.00 hod.
Velká Bystřice - Bystřice pod Hostýnem sobota 6. května 2017, 17.30 hod.
Zlín - Jičín B  neděle 7. května 2017, 15.00 hod.
Chodov - Ostrava  neděle 7. května 2017, 17.00 hod.
Plzeň B - Liberec  pondělí 8. května 2017, 12.00 hod.

 

 

Tabulka soutěže, střelců a výsledky předchozích kol 
ZDE