Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.5.2017 otevřeno: 1643 x

Baráže o 1. ligu začaly lépe Dukla B a Legata Hustopeče

První zápasy mají po uplynulém víkendu za sebou nejen extraligové série o medaile nebo baráž o nejvyšší soutěž, ale také dvě barážové série o postup do 1. ligy. V Čechách i na Moravě byly na úvod vidět jednoznačné výhry- Dukla B přehrála vršovický Sokol o 7 branek, Legata si z půdy MHK Karviná přivezla vítězství 37:32.

Čtyři nejúspěšnější týmy z osmačtyřicetičlenného druholigového pelotonu svádějí o minulém a nadcházejícím víkendu souboj o dvě účastnická místa v příštím ročníku 1. ligy házenkářů. V prvních zápasech se radovala z výhry záloha Dukly Praha a někdejší extraligový klub z jihu Moravy, Legata Hustopeče. Odvety jsou na programu v sobotu 20. května, resp. v neděli 21. května.

 

Důraz obrany Legaty v podání dvojice Lattenberg - Kučera. Druhý jmenovaný (č. 15) zápas kvůli červené kartě nedohrál. Foto: I. Dudek 


HC Dukla Praha B – TJ Sokol Vršovice 33:26 (15:11)

 

První duel „české“ baráže o 1. ligu přinesl výhru dukelského B týmu v poměru 33:26. Pro Sokol je to v soutěžním měření sil s druholigovými týmy nejvyšší prohra od prosince 2015, kdy podlehl o 10 gólů na Borech týmu VŠ Plzeň. Duklu v sobotním barážovém klání střelecky táhli mládežničtí reprezentanti ČR – dorostenci Režnický, Hozman a Hradecký vsítili 17 branek, dalších 12 gólů přidali junioři Chmelík s Kopáčem. O zbylé čtyři branky se podělili kmenový hráč Kostelce na Hané Marek Grepl, zkušený Petr Rams a nejlepší střelec týmu v druholigové sezóně David Krouský, který se letos čtyřikrát prosadil i v Extralize v A týmu Dukly. Odveta je na programu v hale Sokola Vršovice v Heroldových sadech v sobotu 20. května od 14.00 hod.

 

MHK Karviná – Legata Hustopeče 32:37 (15:16)

 

Duklák Krouský není jediným letošním druholigostou, který se zároveň zapsal do střelecké listiny Extraligy. Do této skupiny hráčů patří třeba i Krouského barážový soupeř Bednář, který ze Sokola Vršovice hostoval v loňském roce právě do Dukly, za níž nastoupil i v evropských pohárech, a letos vsítil 9 extraligových branek za Jičín. A mezi takové hráče patří i Pavel Mrnuštík z hustopečské Legaty, který letos okusil atmosféru Extraligy v dresu Brna. Především byl ale Mrnuštík v domovských Hustopečích nejlepším střelcem druholigové skupiny JM a klíčovou roli sehrál i v úvodním barážovém duelu Legaty na půdě MHK Karviná. Mrnuštíkovi se podařilo zaznamenat hned 16 branek a společně se zkušeným křídelníkem Markem Jahodou (9 branek ze hry) dovedl svůj tým k přesvědčivé výhře 37:32, která dává před odvetou Jihomoravanům více než nadějnou pozici. Zmíněná odveta je na programu v Hustopečích v neděli 21. května od 11.00 hod.