Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 16:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.5.2017 otevřeno: 2132 x

Baráže o 1. ligu dohrány - vítězi Legata a Dukla B, Pražané však právo postupu nevyužijí

Víkendovými zápasy v Hustopečích a Heroldových sadech se uzavřel letošní soutěžní ročník spojený s 2. ligou mužů, která je nejpočetněji zastoupenou ligovou soutěží ČSH. Dukla Praha B jako vítěz české baráže o postup do 1. ligy házenkářů nevyužije práva postupu a po ženách se vršovický Sokol dočká zastoupení také v druhé nejvyšší soutěži mužů.

Dva víkendové duely o postup do 1. ligy udělaly tečku za letošním soupeřením 48 týmů ve čtyřech skupinách 2. ligy házenkářů. Obě barážová klání o postup do druhé nejvyšší soutěže házenkářů vyzněla pro celky, které si v prvních zápasech vypracovaly dobrou výchozí pozici do odvet. Legata Hustopeče navázala na výhru na týden starou výhru na půdě MHK Karviná v poměru 37:32 a v odvetě si vítězství v sérii pohlídala. Sezónu 2016/17 navíc zakončila domácí výhrou nad svým severomoravským soupeřem 30:29 (16:13). Spolehnout se opět mohla na své tradičního střelce – Pavla Mrnuštíka a Marka Jahodu, kteří vsítili po pěti gólech. Stejný počet branek zaznamenal i odchovanec a kmenový hráč Újezda u Brna Jan Lattenberg, který je vnukem legendy české a československé házené Jaroslava „Bagra“ Konečného. „Bagr“ Konečný, který byl u dvou největších úspěchů našeho sportu, zlata z MS 1967 i stříbra z LOH v Mnichově, je jednou z legend, kterou 21. června tohoto roku na pražské Štvanici uctí exhibičním duelem hvězdný tým světa, který bude mít v řadách 7 držitelů ocenění pro nejlepšího hráče planety, a který povede trenérská dvojice Onesta – Gíslason (osmým nejlepším házenkářem světa na akci bude Filip Jícha, který se v česko-slovenském týmu setká s dalšími českými a slovenskými hvězdami uplynulých let, Petrem Házlem, Danielem Valem, Peterem Kukučkou, Janem Filipem nebo Martinem Šetlíkem).


Více o akci Hvězdy pro legendy ZDE

 

Zatímco Legata výhru oslavovala jako postupovou, a organizačně se snaží zajistit účast týmu v příští sezóně 1. ligy, v české baráži se odehrál poněkud jiný příběh. Ambiciózní Sokol Vršovice sice v sobotní domácí odvetě zdolal záložní tým Dukly o tři branky (26:23), ale to Dukle B stačilo k uhájení vedení z prvního zápasu (výhra Dukly 33:26). Sportovním vítězem barážové klání mezi vítězi českých skupin 2. ligy se tak stal armádní klub, který však práva postupu nevyužije. „Pokud by šlo o čistě sportovní hledisko, byl bych pro účast týmu v 1. lize, ale s ohledem na šíři kádru, ambice A týmu a finanční náročnost jsme nemohli říct ano na možnost hrát další mužskou celorepublikovou soutěž,“ říká sportovní ředitel novopečených mistrů ČR, tedy HC Dukla Praha, Daniel Čurda. Postup tak připadne Sokolu Vršovice, který o proniknutí do 1. ligy usiloval několik sezon. „Je to završení naší čtyřleté snahy, ale je jasné, že nás trošku mrzí, že se to nepodařilo klukům vybojovat stoprocentně přímo na hřišti. Bojovali, zvítězili nakonec přesvědčivě v silné konkurenci ve své skupině 2. ligy, B tým Dukly doma také zdolali, ale prohra z první baráže byla příliš vysoká. I tak jsme rádi a spokojení,“ přiznává předseda házenkářského oddílu Sokola Vršovice Miroslav Šajner. Co do počtu členů druhý největší házenkářský oddíl v republice tak bude mít od příští sezóny prvoligové zastoupení jak v kategorii žen (letos 4. příčka), tak mužů.

 

Baráž o 1. ligu, výsledky sérií

HC Dukla Praha B (SVČ) - TJ Sokol Vršovice (JZČ) 33:26 a 23:26, právo postupu má po zřeknutí se HC Dukla Praha Sokol.

MHK Karviná (SM) - Legata Hustopeče (JM) 32:37 a 29:30

 

Radující se tým Legaty Hustopeče po druhém vítwzství v baráži proti MHK Karviná. Foto: Facebook Legaty Hustopeče