Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.5.2017 otevřeno: 1488 x

Mistry v kategorii starších žáků mladí Zubřané

HC ROBE Zubří zažívá podařenou sezónu - v mužské Extralize dosáhlo na bronz, bez jediné prohry dominovalo 1. lize starších dorostenců a zcela suverénně dosáhlo na titul také v kategorii starších žáků. Za stoprocentními Zubřany obsadili v Žákovské lize druhou příčku mladí hráči Dukly Praha A, bronz putuje do Frýdku-Místku.

Jasného vládce měl letošní ročník Žákovské ligy a to v podobě starších žáků HC Zubří, kteří zvítězili ve všech 24 utkáních soutěže, získali tedy 48 bodů a s šestibodovým náskokem obsadili první příčku před týmem Dukly Praha A. V hlavní soutěži byla Dukla jediným klubem, který se mohl v letošním ročníku Žákovské ligy pochlubit i účastí B týmu. Ten se s 24 body umístil na konečném 13. místě. Bronz získali nakonec díky lepšímu skóre hráči Pepino SKP Frýdek-Místek, krůček pod stupni vítězů skončily západočeské Štáhlavy. Oba tyto týmy získaly shodně 41 bodů a celkové skóre o jejich umístění rozhodovalo proto, že se týmy ve vzájemném zápase rozešly smírně (remíza 20:20 z 30. dubna tohoto roku). Štáhlavy tak od historického cenného kovu dělil skutečně jen krůček.

 

Novopečení Mistři ČR v kategorii starších žáků aneb mladí a úspěšní Zubřané před dominantou města Liberce, kde se uskutečnil jejich poslední turnaj letošního ročníku ŽL (Skupina XXVII).

 

Žákovská liga byla také v letošním roce hrána systémem, poprvé praktikovaným v sezóně 2014/15. Všechna družstva, kterým se povedlo v podzimní části sezóny kvalifikovat do hlavní soutěže, sehrála v průběhu prosince až května šest turnajů, kde se postupně utkala každý s každým a dočkala se tak čtyřiadvaceti měření sil. Termínem závěrečných turnajů (oficiálně „Skupin“) byl uplynulý víkend – už před ním bylo de facto o mistrovi pro letošní rok rozhodnuto. Zubří totiž definitivně za titulem namířily klíčové výhry na konci dubna, kdy ve Velkém Meziříčí odskočila medailovým aspirantům Dukle a Plzni (výhry o 6, resp. 9 branek). Titul potvrdilo Zubří v sobotu v Liberci, kde bylo opět stoprocentní. Za suverénními Valachy byl k vidění vyrovnaný boj o zbylé cenné kovy. Vždyť mezi druhou Duklou Praha A a šestým Talentem Plzeň byl rozdíl pouhých dvou bodů (vzájemné měření sil druhého a šestého týmu navíc skončilo remízou 22:22)! V konečném pořadí šestá Plzeň přitom v celé sezóně prohrála jen dva duely, ani to ji k lepšímu umístění nepomohlo. Dosud nezmíněným celkem užší špičky bylo Nové Veselí, které skončilo s bodovou ztrátou na medailové pozice páté.

 Nejproduktivnějším týmem letošního ročníku byla přesvědčivě Dukla Praha A, která vsítila 686 branek, hranici 600 vstřelených branek přitom překročili pouze vítězné Zubří (606 branek) a v konečném pořadí devátá Karviná (608 branek). Individuálním statistikám nakonec kraloval s 261 brankami hranický fenomén Jakub Rumian, který se v dubnových a květnových duelech vzdálil náchodskému Jiřímu Fišerovi (nakonec 243 branek) i plzeňskému Leonardu Kaplanovi (celkem v ŽL 233 branek). Vedoucí trio vládlo tabulce střelců dlouhodobě, hranici 200 branek kromě něj překročil už jen jičínský Šimon Thorovský. Zpět ale k Jakubu Rumianovi, který vedle ŽL nastupoval letos za Cement k lokálním žákovským střetnutím i 2. lize mladšího dorostu. A jeho bilance? 639 branek v 56 zápasech!

 

 

Konečnou tabulku Žákovské ligy 2016/17 a pořadí střelců naleznete ZDE

 


Definitivně bude postavení všech klubů v konečné tabulce potvrzeno po oficiální kontrole výsledků v druhé polovině tohoto týdne. Vítězové ŽL 2016/17 budou slavnostně vyhlášeni v rámci akce Hvězdy pro legendy.