Házená v TV

22. 05. 2019 17:00 hod. ČT Sport
Finále: Karviná - Plzeň, přímý přenos na ČT Sport
26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.9.2017 otevřeno: 2549 x

Odstartovala 1. liga mužů

O víkendu se rozběhly i ostatní soutěže mužů, mezi nimi také druhá nejvyšší česká soutěž mužů 1. liga. Tato soutěž má v letošním ročníku pouze 10 týmů, přičemž jednou z příčin této skutečnosti bylo i dodatečné rozšíření Extraligy na 12 celků. Soutěž je přesto rozlosována do 22. kol, podzimní část tedy končí 25. listopadu. Ze stejného důvodu měly hned v prvním kole týmy Zlína a Velké Bystřice volno.


Do sezony vstoupilo suverénně družstvo Litovle. Jediný tým, který opustil Extraligu (po 3 letech) sice zažil v létě kádrové zemětřesení, ale hned v prvním kole dal na půdě nováčka ve Vršovicích jasně najevo, že další pády systémem soutěží rozhodně nemáme očekávat. Odchody do Hranic (Bechný, Mičola, Hub, Pernička) a Karviné (Zbránek, Nedoma, Nantl) doplnil především z vlastních zdrojů a z nejbližšího okolí (výjimkou jsou hráči Karviné Juráš, Piwko a Borys). Pod vedením nového trenéra Vávry s přehledem zvítězila Litovel nad Vršovicemi 29:22 a ukázal, že i bez řady opor chce hrát na špici 1. ligy. Naopak pražský nováček z Vršovic se přesvědčil o tom, že ani na domácí palubovce to nebude mít v 1. lize jednoduché. V Praze chtějí stavět na odchovancích a tým, který si vybojoval postup, žádných zásadních změn nedoznal.

Vloni druhá Velká Bystřice a třetí Zlín měly o víkendu volno (viz výše), čtvrtý celek minulé sezony - Bystřice pod Hostýnem - bez větších problémů porazila zálohu Jičína 24:21. Hráči z Valašska přišli před sezonou a gólmana Krupu a především nejlepšího střelce loňského ročníku Michala Huba (175 branek). Naopak přišli z Holešova-Přerova střelec Jan Šoustal a ze Zubří na hostování trojice mladíků Janíček a bratři Mizerové. A právě dvojčata Bohdan a Šimon (oba ročník 2000) měli na nedělním vítězství velký podíl.

Jičínská záloha staví tradičně na odchovancích a hráčích dorostů s cílem vytvářet podmínky k rozehrání po první tým. Tato politika dlouhodobě funguje, a tak i letos to vypadá na ambice na klidný střed tabulky.

Další nováček soutěže, Legáta Hustopeče, před sezonou posiloval. Z extraligového Brna přišli brankář Bavlnka, levoruký odchovanec Juliánova Stein a Tadeáš Zima, výraznou posilou je Michal Adam, odchovanec Bohunic, který se vrátil z angažmá v Rakousku. Ten nastřílel v prvním kole osm branek, ale ani to na vítězství nestačilo a zkušený celek Chodova pod Brnem s přehledem dominoval 31:27 (16:9). Největší devizou hostí je jejich sehranost. Základ týmu spolu hraje již několik sezon. Je vhodně doplňován, letos přišel Ivo Šafář z Jičína (odchovanec Dukly) a Němeček ze Sokola Úvaly.

Náchod ve východočeském derby přesvědčivě zvítězil nad družstvem Dvora Králové. Náchod dlouhodobě drží pozici v první polovině prvoligové tabulky, zúročuje tak dobrou práci s mládeží v klubu. O tom, v jaké formě bude v letošní sezóně tým Dvora Králové vypoví až další průběh soutěže, bodovat chtějí hlavně na domácím hřišti a zapracovat do týmu mladé posily z dorostu. Zkušenost by měla být ve Dvoře zastoupená trojicí Kulhánek, Hracha a Zelinka.

 

Podrobnosti z ostatních prvoligových táborů budeme přinášet průběžně v nadcházejících týdnech.
 

 

Vítězné pozdravy z táborů Chodova a Bystřice pod Hostýnem.