TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.9.2017 otevřeno: 1844 x

Pokračují boje první ligy, dvě výhry mají na kontě hráči Litovle, Náchoda a Chodova

První liga mužů letos čítá deset účastníků, proto některým týmům začala sezóna až o uplynulém víkendu. Co ukázalo druhé kolo a co může naznačit to třetí?


Ve druhém kole 1. ligy mužů se poprvé v letošní sezoně představily celky Velké Bystřice a Zlína. Zatímco loňský stříbrný celek z Hané přes prázdniny výrazně oslabil odchody hráčů a došlo i ke změnám ve vedení celku, Zlín žádné velké změny neprovedl. Naopak družstvo zapracovalo na kondici a sehranosti mladých hráčů a už výsledky v přípravě byly slibné. Z celku odešel zkušený Rostislav Dobeš a Martin Žůrek, dále někteří mladí hráči ukončili hostování. Naopak po operaci kolena již naplno naskočil Paululík. Do Chodova jel Zlín kompletní a určitě s velkými ambicemi. Domácí ale ukázali, že budou v letošním ročníku velmi silní, a nakonec reprezentanty města obuvi přetlačili o 4 branky.

Naopak nováček z Hustopečí, který v 1. kole podlehl právě Chodovu, „vykradl“ hanáckou tvrz ve Velké Bystřici. Domácí oslabení odchody zkušených hráčů a s novým trenérem nestačili na kompaktní celek z jihu Moravy se skvěle chytajícím Bavlnkou.

Ambice potvrdil i Náchod, který zvítězil na hřišti dalšího nováčka ve Vršovicích a bez ztráty bodu vévodí tabulce společně s dalšími čtyřbodovými celky Chodova a Litovle. Loňský účastník extraligy si poradil s celkem z Bystřice pod Hostýnem. Hosté přijeli na Hanou ve značně oslabené sestavě a dokázali hrát vyrovnanou partii jen poločas. Potom se projevila kondiční převaha domácích.

Víkendové 3. kolo již hodně napoví a naznačí případnou polarizaci tabulky. Čelo tabulky se pravděpodobně zúží podle výsledku šlágru 3. kola Náchod-Litovel.

 

1. liga mužů - 3. kolo - rozpis

Náchod - Tatran Litovel 23. září 16:00

Házená L.Hustopeče - Dvůr Králové 24. září 14:00

HC Zlín - Velká Bystřice 24. září 16:00

Jičín B - Chodov 24. září 17:00
 

Litovelskou defenzívu nejvíce potrápili bratři Tillerové, na snímku mladší Radovan. Foto: Pavel Štěpánek.