Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.10.2017 otevřeno: 2106 x

Ve druhých ligách odehrána 4 kola, v Čechách vede Košutka a béčko Lovosic. Na Moravě suverénní Ivančice, Ostrava a Polanka n. O.

V plném proudu jsou i soutěže druhých lig. Celky mají za sebou čtyři kola a začínají se rýsovat favorité i týmy, které asi budou spíše bojovat o záchranu.


Ve skupině JZČ, kde hraje kompletních dvanáct týmů je zatím ve vedení se 7 body Košutka. Tým s nedávnou prvoligovou minulostí ztratil zatím jediný bod, a to doma s celkem Třeboně za remízu 27:27. Zbývající 3 zápasy odehráli hráči z plzeňského předměstí na venkovních hřišti. O to cennější je jejich vedení. Jediný bod zatím urvali Košutce hráči Třeboně. Mužstvo, které před několika sezónami čeřilo extraligové vody, sice nedisponuje početným ale naopak zkušeným kádrem, prohrálo pouze ve Zruči, kde ale týmu chyběl nejlepší střelec Kubík (33 br. - průměr 11 na zápas). Zatím ve středu tabulky se pohybuje celek Prahy 4. Lídr minulých sezon zatím podává nevyrovnané výkony, a tak má na kontě „jen“ 4 body. Konec tabulky okupují „nuloví“ Č. Budějovice, L. Vršovice (o zápas méně) a H. Brod. Nejvyrovnanější výsledky zápasů zatím mají z této trojice hráči Budějovic, kterým k bodům občas chybělo i trochu štěstí.

Skupina SVČ je pouze jedenáctičlenná. Tady je zatím suverénním lídrem celek HK Lovosice B, který prochází soutěží bez „ztráty kytičky“. Na paty Lovcům šlape další béčko, tentokrát Dukly Praha, které ztratilo jediné dva body právě v Lovosicích. Na bronzové příčce se pohybují ještě nedávno prvoligoví hráči Loko Louny. Ti prohráli pouze ve druhém kole v Mladé Boleslavi rozdílem jedenácti branek. Jedním z důvodů může být fakt, že právě v tomto zápase zvlhl prach zatím nejlepšímu střelci Loun i této soutěže Petru Triebemu (33 br.). Určitě hodně zajímavé tak bude derby Louny – Lovosice B v 6. kole. V loňském roce prvoligový Liberec zatím se dvěma body nabírá dech a tabulku uzavírá celek Sokola Úvaly, který urval jediný bod za domácí remízu s Ústím n. L.

 

Házenkáři Loun drží průběžnou třetí příčku tabulky SVČ. | Foto: Facebook Házená Louny

 

I moravské skupiny II. ligy mají za sebou 4. kolo. V té Jihomoravské je zatím na čele s plným počtem bodů celek HK Ivančice. „Vančáci“ taky zažili doby nejvyšší soutěže a dnes dorůstá generace následníků tehdejších aktivních hráčů. Navíc klub velmi dobře spolupracuje při výchově dorostenců se Zubřím a to se zúročuje. Jen o bod zpět jsou hráči Maloměřic. Ti ztratili první bod až tento víkend v Kuřimi. I v „Majlontě“ po generační výměně a posílení kádru míří výš. Střed tabulky tvoří tradičně silné celky Napajedel, Bohunic a Telnice. Bez bodu je zatím B-tým z Králova Pole a překvapivě i Prostějov. Nejlepším střelcem soutěže je čtyřicetigólový Zdenek Kukla z Telnice. Věkově ještě starší dorostenec navíc nastřílel 13 gólů v poháru celku Prostějova.

V severní polovině Moravy zatím dominují celky Polanky nad Odrou a Sokola Ostrava. Ostravští ještě loni hráli první ligu a vypadá to, že myslí na návrat. Polanka okupuje horní příčky II. ligy již několik let a letos se jí start opravdu vydařil. Třetí celek Vsetína těží ze spolupráce se Zubřím a výpomoci svých odchovanců. Dobrý vstup do soutěže má i loňský vítěz MHK Karviná a Holešov, který posílil hráči Kopřivnice. To je i případ zatím nejlepšího střelce soutěže Davida Zimy (33 br.) Od 7. místa dolů mají celky po 2 bodech, ale soutěž se teprve rozjíždí a až další kola ukáží, jak na tom skutečně jednotlivé týmy jsou.