Házená v TV

18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.10.2017 otevřeno: 4083 x

Házenkáři Rokycan přivítají v Českém poháru na západě Čech mistrovskou Duklu

Mistři z Dukly Praha versus tým okupující spodní patra krajského přeboru. I takové týmy se mohou utkat v Českém poháru mužů a utkají se už v úterý 17. října právě v Rokycanech. Jak se domácí tým chystá na českého mistra?

Házenkáři Rokycan nehrají extraligu, ani první a ani druhou ligu mužů. Bojují v krajské soutěži Plzeňského kraje a po šesti odehraných zápasech v soutěži, kde nastupují proti výběrům VŠ Plzeň B, Košutka B, TJ Lokomotiva Plzeň B nebo Starému Plzenci, mají na kontě tři body. Teď se před domácím publikem utkají s úřadujícím českým házenkářským mistrem. „Pro rokycanskou házenou to samozřejmě bude velká událost. Dukla hrála v Rokycanech naposledy někdy v roce 1991 nebo 1992 taky při pohárovém utkání. To jsem zažil ještě jako hráč. Naše házená pak šla dolů a tohle bude po delší době trošku větší sláva,“ vzpomínal na poslední takové měření trenér rokycanského týmu Petr Klička.

Dukla se v posledních extraligových kolech v nejvyšší soutěži trápila. Nejprve ztratila bod ve Strakonicích, minulý víkend prohrála v Kopřivnici. Doufají tedy Rokycanští v solidní výsledek? „V žádném případě. Musíte si uvědomit, že se utká nejlepší tým republiky s jedním z těch nejslabších. Uzavíráme tabulku krajského přeboru na Plzeňsku. Tři hráči z našeho týmu jsou momentálně nemocní, náš nejzkušenější hráč a tahoun Petr Kust ukončil ze zdravotních důvodů kariéru. To byl náš držák na pravé spojce. Jinak v našem týmu nějaká kila jsou, ale výšková převaha na straně Dukly bude značná,“ stojí nohama na zemi Klička.

I tak se ale v Rokycanech chystá vše na úterní házenkářský svátek. „O utkání jsme informovali veřejnost hlavně skrze média, noviny, facebook. Hala bude pravděpodobně naplněná, určitě čekáme alespoň tři stovky diváků. Hráče uvedou děti a všichni hráči i děti se společně vyfotí. Akci bude moderovat Roman Jedlička z televize Nova a celá akce by snad mohla být takovou oslavou házené v regionu s tím, že výsledek je předem daný. Chceme zápas odehrát se ctí a uvidíme, co nám Dukla dovolí,“ dodal na závěr Klička.

Zápas Házená Rokycany – HC Dukla Praha startuje v úterý 17. října 2017 ve 20.00 hodin.