TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.10.2017 otevřeno: 2943 x

Druhé ligy mají za sebou čtvrtinu soutěže. Bez porážky už jen Polanka nad Odrou a Ivančice

Soutěže druhých lig měly tento víkend také pohárovou přestávku. Pochopitelně družstva, která postoupila do 3. kola hrála svá pohárová utkání. Pro většinu z nich bylo 3. kolo tím posledním, ne tak pro MHK Karviná, která porazila prvoligový Zlín a jde dál. (Psali jsme v samostatném článku níže.)


V soutěži JZČ je zatím tabulka rozdělena na dvě poloviny. Tu horní tvoří celkem 7 týmů, neboť mezi vedoucím celkem Libčice n. Vl. a sedmým týmem VS Plzeň je pouze dvoubodový rozdíl. Stejně bodů jako vedoucí celek má i druhý tým Žďáru n. S., jehož kostru tvoří hráči Nového Veselí. Určitě poslední slovo neřekli ani hráči Třeboně a Košutky, kteří ztrácejí jediný bod a určitě budou chtít využít zkušeností z dob, kdy hrávali vyšší soutěže. Nejlepšími střelci soutěže jsou zatím Jan Bejvl z VŠ Plzeň a Zdeněk Kubík právě z Třeboně. Ani 37 gólů Tomáše Zicha na třetí příčce zatím nestačilo k zisku bodů Havlíčkova Brodu, stejně tak nulu na kontě mají zatím hráči Lokomotivy Vršovice.

To v jedenáctičlenné skupině SVČ získal alespoň bod každý celek. Také rozvrstvení bodů napříč tabulkou je rovnoměrnější. Vede desetibodová záloha Lovosic, jen o dva body zpět jsou celky Loun a Dukly B, ale oba tito soupeři mají odehráno o zápas méně. Jedinou prohru zatím utrpěli Lovci v Lounech a Dukla B v Lovosicích. Třetí vzájemné utkání této trojice je na pořadu až v 11. kole na Dukle, kam přijedou Louny. Na zaváhání vedoucí trojky čeká sedmibodová Mladá Boleslav a šestibodoví Jablonec a Slavia. Právě pražský celek má na kontě pouze jedinou prohru, ale dvě remízy. Střelecky nejúspěšnější v dosavadním průběhu jsou hráči Ústí n. L. Vrběcký (44 br.) a Kubát (39 br.). Jejich týmu to ale zatím stačí pouze na 7. příčku. Na konci tabulky se krčí ještě nedávno prvoligový Liberec se 2 body a poslední Úvaly s jediným bodem za remízu s Ústím.

Na jihu Moravy jsou zatím suverénní hráči Ivančic. Vedou se ziskem 12 bodů a kladným skóre o 54 branek. Mužstvo působí nesmírně kompaktním dojmem, vedle zkušených hráčů je v něm řada mladíků. A to se zatím pouze ve třech, respektive dvou zápasech objevili odchovanci Klíma a Dokoupil, nyní hrající v dresu staršího dorostu Zubří. O nich asi ještě uslyšíme. Druhé Maloměřice ztrácejí jediný bod za remízu v Kuřimi ve 4. kole. Druhý celek loňské soutěže posílil o Lukáše Weintritta (odchovanec Vsetína přišel z KP Brno). Určitě zajímavý bude vzájemný souboj těchto dvou vedoucích celků v 8. kole 5. listopadu v Ivančicích. Třetí Bohunice mají 8 bodů, ale zápas k dobru (neodehrané utkání s SKKP Brno B) a jedinou prohru v Telnici. Nedávný účastník 1. ligy bude chtít určitě ještě promluvit do boje o vedoucí pozici. To Telnice na 4.místě je letošním překvapením. Loni byl celek se slavnou historií až devátý, letos má zatím nejlepšího střelce, věkem staršího dorostence Kuklu se 62 brankami a míří výše. Střed tabulky tvoří tradiční druholigová soupeři – Napajedla, Vel. Meziříčí, Juliánov a Kostelec n. H. Zatím poslední je s nulou na kontě béčko SKKP, které sehrálo jen 3 zápasy, jedenkrát prohrálo kontumačně v Napajedlích.

 

Foto: HK Ivančice - www.hkivancice.cz

 

Severní skupina Moravy má taky jasného lídra. Jsou jím hráči Polanky nad Odrou. Plný počet 12 bodů, skóre +17 branek vypovídá o tom, že celek vyhrává většinou rozdílem 2-3 gólů. V kádru je řada hráčů, kteří prošli ligovým Frýdkem-Místkem (O. Meca, Barvik…). Dobrá dlouhodobá páce s mládeží a spolupráce s Frýdkem se začíná výrazně projevovat. Za nimi jsou s deseti body druhá Ostrava (loni první liga) a Vsetín. Valaši skončili loni na druhém místě. I letos těží ze spolupráce se Zubřím. Budou chtít zaútočit na 1. ligu? Čtvrtá MHK Karviná má na kontě jedinou prohru právě ve Vsetíně. Loňský vítěz této skupiny 2. ligy opět mimo jiné čeří vody v Českém poháru. Překvapením soutěže je SOGOS Holešov, který s novým názvem a jedinou prohrou je zatím pátý. Tento celek má ve svém středu zatím nejlepšího střelce soutěže Davida Zimu (53 br. , hostování z Kopřivnice) a taky zkušeného „šutéra“ Plška. Tabulka severomoravské skupiny se ale již po 6. kole rozdělila na dvě poloviny. Celky od 6. místa mají 4 a méně bodů.
 

Foto: www.hazenaholesov.cz