Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.11.2017 otevřeno: 1874 x

Ve čtvrtfinále Českého poháru jsou Karviná, Lovosice, Jičín, Kopřivnice a Hranice. Dukla i Zubří vypadly

Papírové předpoklady naplnili házenkáři Hranic, když zdolali v osmifinále Českého poháru prvoligovou Litovel poměrem 36:30, rozdílem třídy pak extraligového nováčka ze Strakonic přetlačili Lovci. Největší drama se odehrálo v Karviné. Dva aktuálně nejlepší týmy extraligové tabulky se utkaly ve vzájemném souboji a v sedmičkovém rozstřelu z něj vítězně vyšli hráči Karviné. Už o víkendu se ale oba celky utkají v extraligové odvetě o vedení v tabulce nejvyšší soutěže.

 

Jednoznačné bylo pohárové utkání v Lovosicích. Lovci nedali „strakám“ šanci, už o poločase vedli vysoko 21:8 a tak nebylo pochyb o tom, kdo se podívá do dalšího kola. Souboj v Lovosicích skončil vysokou výhrou domácích 37:20. „Před zápasem krátce pohovořili a kladli důraz hlavně na nasazení, chuť a radost ze hry. Hráči plnili dané pokyny a nebáli jsme se řešit situace tak, jak si představujeme. Takové výkony nás mohou posunout mnohem dále z hlediska jednotlivce i z hlediska týmu. Je potřeba si vzít příklad z tohoto utkání nejen do dalšího průběhu sezóny, ale především do každého dalšího tréninku. Musíme si každý uvědomit, že pouze takový přístup k něčemu vede a posune nás na naší cestě dále,” těšilo po zápase trenéra Lovosic Milana Berku, kterého doplnil Vojtěch Srba, ředitel klubu: „Od začátku jsme vsadili na správnou strategii, kdy dostali příležitost hráči, kteří nebyli tolik vytěžováni v extraligových zápasech. Zápas měl od počátku svižné tempo, jednoduše a rychle jsme získali vysoké vedení. Velmi jistě chytal Hrdlička, a přestože ve druhé půli přišlo malé polevení v obraně, musím konstatovat, že pokud bychom hráli s takovou chutí proti Frýdku-Místku, tak by sobotní střetnutí dopadlo úplně jinak. Pevně věřím, že se z toho ponaučíme a nebudeme se pro příště bavit o tom, jestli hrajeme s nasazením nebo ne, protože to by mělo být v každém zápase samozřejmostí. Bavit se můžeme maximálně o tom, jestli hrajeme dobře nebo špatně.”

Poměrně bezpečně si vedli i Cementáři v Litovli. Loni extraligoví soci, dnes téměř tabulkoví sousedé, když Litovel kraluje první lize a Hranice sa pohybují ve spodních patrech extraligy, rozdíl soutěží byl přesto jasně patrný. Hranice vedli už o přestávce sedmibrankovým rozdílem a odstup uhlídali i ve druhé půli.

Jiné drama to bylo v Karviné. Domácí házenkáři se vezou na vlně, drží je brankář Marjanovič a podržel je i v pohárovém měření se Zubřím. To dospělo po vyrovnaném souboji, v jehož první půli měli navrch Valaši, do sedmičkového rozstřelu a ten rozhodl právě Marjanovič, hvězda zápasu. I Kopřivnice, geografický soused obou výše uvedených týmů, potvrdila svou letošní dobrou formu a ve Frýdku Místku zvítězila osmibrankovým rozdílem 32:24.

 

Brankář Marjanovič vychytal Karviné postup do čtvrtfinále poháru. | Foto: Ivo Dudek

 

Trápení mistrovské Dukly pokračuje i nadále, po extraligové prohře v Hranicích se jí nedařilo ani v Českém poháru. V Jičíně prohrála rozdílem šesti branek 21:27 a postup s domácími fanoušky slavili Východočeši. „Nechci přeceňovat naše vítězství, protože Dukle chyběli někteří hráči, ale samozřejmě se výhra na sebevědomí našich hráčů projevuje. Měli jsme po utkání v Karviné co napravovat a brali jsme to jako velice kvalitní přípravu na Lovosice. Měli jsme dnes lepšího gólmana a v útoku jsme předvedli řadu pěkných kombinací, a procento proměněných střel bylo na velice slušné úrovni," komentoval výsledek zápasu za Jičín trenér Aleš Babák. Podíl rozsáhlé marodky na nepříznivém výsledku komentoval i trenér Dukly Jan Josef: „Z naší strany to byl takový hektický výkon. Ale dalo se to čekat, jelikož máme příliš mnoho hráčů zraněných, a tak jsme dali šanci našim mladým hráčům. S postupným útokem jsme se trápili jako v Hranicích a spíše jsme stříleli z dálky, což nám brankář vychytal. Chyběla nám zejména herní disciplína.“

 

Výsledky a další rozpis osmifinále Českého poháru mužů:

Tatran Litovel – Cement Hranice 30:36 (15:22)

HCB Karviná – HC ROBE Zubří 23:22 (7:9)

HK FCC Město Lovosice – HBC Strakonice 37:20 (21:8)

HBC Ronal Jičín - Dukla Praha 27:21 (16:11)

Pepino SKP Frýdek-Místek - Kopřivnice 24:32

Č.Budějovice - M.A.T. Plzeň 16.11. 19:00
MHK Karviná - SKKP Handball Brno 17.11. 18:00
Ml. Boleslav - Sokol Nové Veselí 17.11. 19:00

 

Marodkou zkoušená Dukla prohrála i v Poháru. Postup slaví Jičín. | Foto: Karolína Machalická